اخبار داخلی


1399/8/30 جمعه به ميزباني كتابخانه شيخ بهايي نجف آباد؛ نشست كتاب‌خوان مجازي ويژه كتابداران چهار استان كشور برگزار شد به مناسبت گرامی‌داشت هفته كتاب،کتابخوانی و کتابدار نشست كتابخوان مجازي با مشاركت چهار استان كشور و به ميزباني كتابخانه عمومي شيخ بهايي شهرستان نجف آباد برگزار شد.
همزمان با هفته كتاب، كتابخواني و كتابدار، نشست مجازي كتابخوان به ميزباني كتابخانه عمومي شيخ بهايي شهرستان نجف آباد با مشاركت چهار استان كشور از طريق پلتفرم  اسكاي روم برگزار شد.
در آغاز اين نشست فاطمه نصيري، كتابدار كتابخانه شهيد باهنر شهرستان اردل استان چهارمحال و بختياري به معرفي كتاب «كوري» اثر ژوزه ساراماگو پرداخت.
وي اظهار داشت: كوري يك حكايت اخلاقي مدرن است و مانند داستان‌هاي اخلاقي كهن پيام‌هايي اخلاقي را براي مخاطب امروزي در خود نهفته دارد. به همين دليل است كه باز مانند آن داستان‌ها، قهرمان‌هايش نه به نام بلكه با يك صفت ياد مي‌شوند، و در آغاز كتاب نيز با نقل قول از اثري ناموجود به نام كتاب موعظه‌ها، به ما يادآوري مي‌شود كه اين رمان يك موعظه رعايت كردن و مراعات است.
 سپس فاطمه هلاليان مطلق، كتابدار كتابخانه فرهنگ شهرستان كنگان استان بوشهر به كتاب «موهبت اميد» نوشته رابرت ال. ونينگا اشاره كرد و گفت: اين كتاب منبعي از قدرت، هدايت و تكيه‌گاه است در زماني كه به آنها نياز داريد.
هلالیان تصریح کرد: كتاب «موهبت اميد» نوشته‌اي است زيبا و مهيج كه براي غلبه كردن بر خشم و تنهايي به شما درك و اعتماد‌به‌نفس مي‌دهد.
 وی افزود :این کتاب به شما ياري مي‌رساند تا از مرحله‌ي افسردگي به آرامش و از ترس به ايمان دست یابید و در لحظات بحراني خود، شجاعت را بيابيد.
در ادامه مريم سپياني كتابدار كتابخانه شيخ بهايي شهرستان نجف آباد به معرفي كتاب «اگر قره قاج نبود» نوشته محمد بهمن بيگي پرداخت.
وي گفت: «اگر قره قاج نبود» مجموعۀ خاطرات پراكندۀ‌ آقاي محمد بهمن بيگي‌ است از دوران كودكي تا سالمندي، تجربيات، مشاهدات، و مبارزات در زندگي‌ قبايل و ايلات عشاير جنوب ايران و استان فارس وگوشه‌هايي از خاطرات بزرگ مردي كه حق بزرگي به گردن آموزش عشاير دارد.
سپیانی اظهار بیان کرد:. اين كتاب يكي از زيباترين و ماندگارترين كتابهاي خاطره نويسي در ايران است.
در پايان نشست فاطمه وليپور، كتابدار كتابخانه شهداي كوهدشت استان لرستان به معرفي كتاب «روزهاي بي آينه» اثر گلستان جعفريان پرداخت.
وي گفت: «روزهاي بي آينه» خاطرات منيژه لشكري همسر آزاده خلبان شهيد «حسين لشكري» به قلم «گلستان جعفريان» است؛ اين كتاب توسط انتشارات «سوره مهر» منتشر شده است و حاصل گفتگوي «گلستان جعفريان» با همسر يكي از مهم‌ترين سوژه‌هاي دفاع مقدس كشور است.
ولیپور افزود: شهيد حسين لشكري قطعاً يكي از اسطوره‌هاي بزرگ ما در جنگ به شمار مي‌رود و جعفريان با هوشمندي به زندگي حسين لشكري از دريچه نگاه همسرش نزديك شده است.

 
منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نجف‌آباد
بيشتر