اخبار داخلی1399/9/1 شنبه به مناسبت هفته كتاب،كتابخواني و کتابدار ديدار جمعي از كتابداران شهرستان شهرضا با امام جمعه همزمان با هفته گرامی‌داشت هفته كتاب ،كتابخواني و کتابدار رئيس اداره كتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرضا و جمعي از كتابداران با امام جمعه این شهرستان ديدار كردند.
در اين ديدار حجت الاسلام نعمتالله صالح، امام جمعه شهرضا ضمن تبريك هفته كتاب به كتابداران گفت: كتاب لفظ مقدس و ارزشمند و كتابخواني يك نوع عبادت است به طوري كه خداوند معجزه آخرین پیامبر را كتاب قرار داده است.
وی تصریح کرد: نقش کتابخانه‌ها نیز در انتقال علوم به افراد، بسیار سازنده بوده است، ازاین‌رو کتابخانه را می‌توان به‌عنوان کانون همایش صاحب‌نظران و موزه پرطراوت اندیشمندان دانست به‌طوری‌که این نهاد، می‌تواند بالندگی و شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان و دانشجویان را به ارمغان آورده و درنتیجه به تولید اندیشه، دانش و رشد فرهنگ مطالعاتی جامعه منجر شود.
وي افزود: با توجه به تعطيلات پيش آمده به خاطر بيماري كرونا بهترين فرصت براي مطالعه كتاب وجود دارد كه بايد از آن استفاده كرد و  همه خانواده‌های ایرانی باید تلاش کنند تا در سبد خانوار جایی برای کتاب در نظر بگیرند.
همچنين فاطمه پورخاقان،رئيس اداره كتابخانههاي عمومي شهرستان شهرضا در اين ديدار گفت: با توجه به محدودیت‌های ناشی از مبارزه با شیوع بیماری کرونا، مجموعه کتابخانه‌های عمومی، با زمان‌شناسی مناسب و سریع، فعالیت‌های خود را از عرصه‌ عینی کتابخانه به فضای مجازی هدایت کرد تا پیوند و ارتباط خود با انسان این عصر را حفظ کند و بتواند با داروی کتاب در حفظ سلامت فکری و روحی مردم، گام‌هایی را بردارد.
در پايان، لوح تقدير توسط حجت الاسلام صالح به رییس اداره کتابخانههای عمومی شهرستان به پاس تلاشهاو خدمات ارزنده در مجموعه اداره کتابخانههای عمومی شهرستان اهدا کرد.
شايان ذكر است، حجت الاسلام و المسلمين صالح در اقدامي ارزشمند تعداد 31 نسخه كتاب ا«لمعجم المفهرس لالفاظ احاديث» را به كتابخانه هاي عمومي اين شهرستان اهدا کرد.

 
منبع: روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهرضا
بيشتر