اخبار داخلی
1399/8/28 چهارشنبه استاندار اصفهان؛ کتاب راهنمایی ارزشمند برای یافتن مسیر صحیح و اصیل است استاندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان به مناسبت بیست و هشتمین دوره هفته کتاب، پیامی صادر کرد.
عباس رضایی، استاندار اصفهان در پیام خود به مناسبت هفته کتاب، با گرامیداشت این هفته،کتاب را راهنمایی ارزشمند برای یافتن مسیر صحیح و اصیل ارزیابی کرد.
متن پیام استاندار اصفهان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی به این شرح است:
«بسم‌الله الرحمن الرحیم
در دنیای امروز و در پیچ و خم زندگی انسان‌ها، موضوعاتی وجود دارند که به نوعی تکامل بخش، راهگشا و به مثابه یک چراغ، روشنگر فضای پیش روی همه ما هستند.
چراغی که اگر چه شاید روشنگر تمام سایه‌های ایجاد شده بر زندگی امروزی ما نیست اما راهنمایی ارزشمند برای یافتن مسیر صحیح و اصیل است.
کتاب، محدود به برگه‌های ظاهری کتاب نیست، بلکه زنده است و حیات دارد، گاهی مطلبی از دل برمی‌خیزد که ساختار و شیوه زندگی را متحول می‌سازد؛ درحقیقت، کتاب همان نور و روشنایی است که موجب هدایت انسان می‌شود.
بی تردید اهمیت کتاب تا آنجاست که خداوند آیه‌های رحمت خود را در دل کتابی ارزشمند و در قالب معجزه‌ای راهگشا به نام قرآن بر نبی اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) نازل کرده و همه را به پیروی از آن دعوت می‌نماید و بشارت می‌دهد که یکی از متضمن‌های سعادت جامعه بشری همین کتاب است.
جامعه ایرانی در همه اعصار و قرون توجه ویژه‌ای به مقوله کتاب داشته و مطالعه، خواندن و دانستن همواره در نزد آنان امری تعالی بخش است.
نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی و مطالعه، موضوعی است که توجه همه اقشار جامعه را می‌طلبد و با توجه به متون دینی ارزشمند، کتب تاریخی و ادبی برجسته و کتاب‌های دانشمندان امروز ایران و دنیا شاید لازم‌ترین فرهنگی که توسط آن می‌توانیم موجب بهبود زندگی خود و اطرافیانمان شویم مطالعه و کتابخوانی است و امید است مردم شریف استان توجه به مطالعه و کتابخوانی را همواره سرلوحه زندگی خود قرار دهند.
24 لغایت 30 آبان ماه به عنوان هفته کتاب و کتابخوانی فرصتی مغتنم برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه است و اهمیت دادن به موضوع کتاب و کتابخوانی و ترویج مطالعه در جامعه به ویژه در میان جوانان و نوجوانان یکی از مهم ترین راه‌های توسعه فرهنگی است؛ به همین دلیل یکی از مهم ترین شاخص‌های توسعه در جهان امروز، میزان سرانه مطالعه است.
 اینجانب ضمن گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار و تقارن آن با 25 آبان روز حماسه و ایثار مردم اصفهان، توفیق روزافزون همراهان همیشگی و مشتاقان عرصه کتاب و کتابخوانی، به ویژه اهل قلم، نویسندگان، مترجمان، پدیدآورندگان و دست اندرکاران و تلاشگران چاپ و نشر کتاب برای خدمت به اهل فکر، اندیشه و قلم در ترویج این مسئولیت خطیر فرهنگ، علم و ادب ایران اسلامی از درگاه خداوند متعال مسالت دارم.»
هفته کتاب سال جاری با شعار «دانایی؛ مانایی» از روز 24 آبان آغاز شده و تا سی‌ام این ماه ادامه دارد.

 
منبع: روابط عمومی اداره کل
بيشتر