اخبار برگزیده


1399/9/2 یکشنبه همزمان با آغاز هفته كتاب و كتابخواني؛ بازديد فرماندار و شهردار خميني شهر از كتابخانه شهيد نيلفروش زاده در آستانه هفته كتاب و كتابخواني، فرماندار خميني شهر به همراه شهردار اين شهرستان از كتابخانه شهيد نيلفروش زاده بازديد كردند.
همزمان با آغاز هفته كتاب و كتابخواني، عليرضا بصيري، فرماندار شهرستان خميني شهر و علي اصغر حاج حيدري، شهردار  اين شهر در كتابخانه شهيد نيلفروش زاده حضور يافتند.
عليرضا بصيري،فرماندار شهرستان ضمن قدرداني از تلاش كتابداران و اقدامات كتابخانه‌ها، فعاليت‌هاي كتابخانه‌ها در ترويج فرهنگ مطالعه را مثبت ارزيابي كرد و گفت وضعيت كتاب و كتابخواني در كشور همواره از دغدغه هاي مقام معظم رهبري بوده و هست و بايد به آن توجه ويژه كرد.
وي تصريح كرد: کتابخوانی از عالی‌ترین فرهنگ‌هاست که در جامعه موفق، هرگز تعطیل نمی‌شود. گرچه ظهور بیماری کرونا، تجمعات کتابخوانی به ویژه در کتابخانه‌های عمومی را به چالش کشید اما کتاب، رفیق دیرینه تنهایی است و شاید در غیبت اجباری تجمعات، روی آوردن به دریچه روشن کتاب و کتابخوانی، نمونه احسن تبدیل تهدید به فرصت باشد.
بصيري افزود: در جامعه امروز ترویج فرهنگ کتابخوانی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه و تقویت فرهنگ عمومی ضرورتی اجتناب ناپذیر است و باید به صدر اولویت‌های فرهنگی مدیران شهری بازگردد.
فرماندار خميني شهر از شهرداري‌ها خواست در پرداخت نيم درصد كتابخانه‌ها اهتمام بيشتري داشته باشند.
علي اصغر حاج حيدري، شهردار شهر خميني‌شهر نيز اظهار بيان كرد: اینجانب بر خود فرض می دانم از تلاشهای تمامی دست اندرکاران عرصه اندیشه و قلم که نقشی را بر صفحه کتاب‌ها می نگارند و آنانی که کتاب را می خوانند تا بیشتر بدانند و هم آنانی که در مسیر اعتلای فرهنگ کتابخوانی حرکت می کنند قدردانی نمایم به امید آنکه سرانه مطالعه و آگاهی آحاد ملت روز به روز بیشتر و بیشتر گردد.
گفتني است كتابخانه شهيد نيلفروش زاده در طبقه اول مجتمع شهيد نيلفروش زاده در منطقه جوي آباد خميني شهر قرار دارد. خانواده شهيد محمدمهدي نيلفروش زاده براي گراميداشت ياد اين شهيد بزرگوار مجتمع نيلفروش زاده را در 4 طبقه احداث و به شهرداري واگذار كردند. در شهريور ماه 96 به همت خانواده شهيدنيلفروش زاده و شهرداري خميني شهر و با پيگيري اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان كتابخانه شهيد نيلفروش‌زاده افتتاح شد.

 
منبع: روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان خمینی شهر
بيشتر