اخبار برگزیده


1399/8/29 پنجشنبه با حضور مسئولان استانی و شهرستانی؛ بهره‌برداري از كتابخانه صاحب الزمان (عج) شهر كوشك طي مراسمي با حضور مسئولان اولين كتابخانه عمومي شهر كوشك در شهرستان خمینی‌شهربه بهره برداري رسيد.
همزمان با بيست و هشتمين دوره هفته كتاب،کتابخانه و کتابدار طي مراسمي با حضور عليرضا بصيري، فرماندار؛ حجت الاسلام جعفر غلامي، امام جمعه شهر كوشك؛ امير هلاكويي، سرپرست اداره كل كتابخانههاي عمومي استان اصفهان؛ مجيد قرباني، شهردار كوشك؛ اعضاي شوراي اسلامي شهر كوشك؛ رضا ميرابيان، خيّر فرهنگي و جمعي از مسئولان، كتابخانه عمومي صاحب الزمان (عج) به ‌عنوان اولين كتابخانه عمومي شهر كوشك در شهرستان خمينيشهر به بهره‌برداري رسيد.
حجت الاسلام جعفر غلامي، ضمن تبريك هفته كتاب به لزوم استفاده از امكانات و فضاها براي خدمت دهي به مردم پرداخته و گفت: هيچ چيز جاي كتاب را نخواهد گرفت و ما بايد كتاب را وارد خانه هاي مردم كنيم.
امام جمعه شهر كوشك ، ورود جدي متوليان فرهنگ و مسئولان را در حوزه كتابخواني مورد تاكيد قرار داده و با اشاره به انس رهبر معظم انقلاب و خانواده ايشان با كتاب به عنوان رهبر يك جامعه، كتابخانه را اصليترين متولي در اين زمينه دانست كه بايد با همراهي مسئولان مرتبط و خيران، كتاب را به بطن زندگي و خانههاي مردم برسانند.
ايشان با بيان اينكه جاي كتابخانه و سالن مطالعه با اين تشكيلات منسجم در شهر كوشك خالي بود، از تلاش هاي صورت گرفته در اين زمينه تقدير و از درگاه خداوند متعال آرزوي توفيق خدمتگزاري به مردم و دفع بيماري را خواستار شد.
عليرضا بصيري، فرماندار شهرستان خمينيشهر با گراميداشت هفته كتاب، كتابخواني و كتابدار از شروع خدماتدهي كتابخانه عمومي در شهر كوشك، به عنوان يك اقدام بسيار ارزشمند، كه حتي در اقتصاد خانواده نيز تاثيرگذار است، ابراز خرسندي کرد.
بصيري، شرايط فعلي جامعه را كه به سبب بيماري كرونا باعث خانه نشيني مردم شده، فرصت مغتنمي براي انس بيشتر مردم با كتاب دانسته و وجود فضاي فيزيكي كتابخانه و استفاده از ابزارها در فضاي مجازي را براي  تشويق مردم، به ويژه براي قشر كودك و نوجوان حائز اهميت خواند.
وي با تقدير از خيران، مسئولان شهر و نهاد كتابخانههاي عمومي در استان و شهرستان براي راه اندازي كتابخانه عمومي در شهر كوشك، خواستار رعايت دستورالعملهاي بهداشتي و مطالعه كتابهاي مفيد در ايام قرنطينه شد.
امیر هلاکویی،سرپرست اداره كل كتابخانههاي عمومي استان اصفهان، از تمام افراد، اعم از خيران، مجموعه شوراي اسلامي و شهردار كوشك، حمايت فرماندار شهرستان و تلاش اداره كتابخانههاي عمومي شهرستان و همكاران خمينيشهر كه در افتتاح و بهره برداري از كتابخانه عمومي صاحب الزمان (عج) شهر كوشك همت کردند، تقدير کرد.
هلاكويي اظهار بیان کرد: قرارگيري پنج نهاد موثر در زمينه كتاب و كتابخواني شامل خانواده به عنوان تشكيل دهنده شخصيت اصلي افراد؛ آموزش و پرورش به عنوان نهادي كه دوازده سال از حساسترين عمر افراد را در اختيار دارد؛ رسانهها، كه تاثير آن بر هيچ كس پوشيده نيست؛ ناشران، كه در چرخه توليد كتاب قرار گرفته اند و كتابخانهها و كتابفروشيها كه در چرخه توزيع كتاب قرار گرفته اند و نقش و تاثير اين نهادها براي دستيابي به اهداف بسیار مهم است.
وي وجود فضاي فيزيكي مناسب، كتاب و منابع اطلاعاتي، نيروي انساني، و حضور مردم  را چهار مولفه اصلي در هر كتابخانه دانست و با اشاره به اينكه، هم اكنون سه مولفه اول در كتابخانه عمومي صاحب الزمان (عج) به نحو مطلوب فراهم شده است، از مردم شهر كوشك  دعوت کرد پس از رفع بيماري كرونا با حضور در كتابخانه از فضا و منابع موجود، استفاده بهينه داشته باشند.
رضا ميرابيان، خير فرهنگي و واگذار كننده ساختمان كتابخانه با بيان اين مطلب كه اميد است، هر اقدامي موجب رضاي خداوند متعال قرار گيرد از بانيان خير اين مكان به ويژه عبدالله مرعشي و خانواده ايشان ياد كرده و از اقدامات ايشان در سطح شهر و تلاش اداره كتابخانههاي عمومي براي راه اندازي كتابخانه در اين مكان تشکر کرد.
مجتبي درويشي،رییس اداره کتابخانههای عمومی شهرستان خمینیشهر ضمن سپاس از حضور مسئولان در آيين بهره برداري از كتابخانه ، گزارشي از روند راه اندازي كتابخانه عمومي صاحب الزمان (عج) در شهر كوشك ارائه کرد.

 
منبع: روابط عمومی اداره کل
بيشتر