فهرست

به همت کتابخانه سید ابوالرضا راوندی؛

برنامه «همسایه کتابخانه ما» برگزار شد

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و به همت کتابخانه سید ابوالرضا راوندی برنامه «همسایه کتابخانه ما» برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، برنامه «همسایه کتابخانه ما» به جهت آشنایی و تعامل بیشتر با کتابخانه، با حضور همسایگان کتابخانه، زینب سادات واسعی، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کاشان؛ مهدی هوشمند نژاد، شهردار منطقه یک؛ علی اصغر شاطری، نویسنده و پژوهشگر؛ وحید رضا صادقپور، هنرمند و طنز پرداز کاشانی و جمعی از کتابداران، فرهنگیان و اعضا کتابخانه، به همت کتابخانه سید ابوالرضا راوندی برگزار شد.
 در ابتدای برنامه علی اصغر شاطری ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: محله‌یی که مقبره سید ابوالرضا راوندی (ره) قرار دارد از محلات قدیمی شهرستان کاشان بوده و افراد مشهوری در این محله می زیسته اند که باعث افتخار این دیار بوده است. سید ابوالرضا از فقها و محدّثین بزرگ شیعه در قرن ششم هجری بوده که در کاشان سکونت داشت و به تدریس، تألیف و ارشاد خلق می‌پرداخته است و از ایشان آثار فراوانی به جامانده بخصوص دیوان اشعار که به سبک عربی نگاشته و در این دیوان از کاشان نیز نام برده است.
در ادامه برنامه، هوشمندی نژاد شهردار منطقه یک کاشان با برگزاری مسابقه خلاقانه جهت آشنایی اعضاء کودک و نوجوان حاضر در برنامه، نام و عنوان محلات و خاندان قدیم و واژه‌های اصیل کاشان را به چالش کشیده و قدمت محلات بخصوص محله یی که مقبره سید ابوالرضا واقع شده را گوشزد و آشنا نمود.
یادآوری می‌شود، اجرای برنامه کوتاه طنز توسط وحیدرضا صادقپور طنز پرداز کاشانی، تقدیر از خیر نیکوکار و نمونه کتابخانه و اعضاء فعال کتابخانه از برنامه‌های جانبی این مراسم بود.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ