فهرست

با حضور مسئولین شهرستان انجام شد؛

آيين رونمايي از مجموعه كتاب‌هاي كودكانه شهر گلدشت

آيين رونمايي از مجموعه كتاب‌هاي كودكانه شهر گلدشت به همراه تجليل از كتابداران اين شهر با حضور نماينده مردم نجف آباد و تيران در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار نجف آباد و جمعي از روساي نهادهاي فرهنگي شهرستان در خانه تاريخي فرهنگ و هنر شهر گلدشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره‌كل كتابخانه‌هاي عمومي استان اصفهان، در هفته كتاب و كتابخواني، آيين رونمايي از مجموعه كتاب‌هاي كودكانه شهر گلدشت به همراه تجليل از كتابداران اين شهر با حضور نماينده مردم نجف آباد و تيران در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار شهرستان نجف آباد، روساي ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامي، ميراث فرهنگی، شهردار گلدشت، رييس شوراي شهر و امام جمعه اين شهر در خانه تاريخي فرهنگ و هنر شهر گلدشت برگزار و از سه عنوان كتاب شعر كودكان با نام‌هاي «گلدشت مثل بهشته»، «گلدشت سرافراز» و «گلدشت سربلند» كه با همكاري روابط عمومي شهرداري گلدشت تهيه شده است رونمايي شد.
در ابتداي مراسم محمدمهدي فردوسي، شهردار گلدشت بيان داشت: از همان ابتداي فعاليت در دوره جديد مديريت شهري همواره سعي و تلاش تيم جديد بر ارتقاي برنامه‌هاي فرهنگي و اجتماعي در كنار امور عمراني شهر بوده و در اين راستا تمام سعي و توان خود را به كار گرفته‌ايم.
وي اضافه كرد: حفظ هويت و تاريخ و فرهنگ گذشتگان نيز از اهم برنامه‌هاي مجموعه بوده و در اين راستا، خانه تاريخي ملاقاسمي را با نظر مساعد اعضاي شوراي شهر خريداري و از اين پس به عنوان خانه فرهنگ و هنر گلدشت محلي براي انجام امور فرهنگي هنري  استفاده خواهيم كرد.
در ادامه مصطفي صادقي‌پور، شاعر و نويسنده اين كتاب‌ها با اشاره به اينكه كار شعر به ويژه شعر كودكان سخت‌تر از بقيه سنين است، بيان داشت : تصميم گرفتم در ۵ موضوع شامل گذشته گلدشت، نقش گلدشت در انقلاب، گلدشت در دفاع مقدس، شهداي گلدشت و وضعيت و امكانات فعلي گلدشت شعر بگويم.
اين شاعر گلدشتي همچنين تصريح كرد: اطلاعات مورد نياز براي چاپ كتاب بعدي درباره گذشتگان و پيشينه تاريخي شهر جمع‌آوري شده و اميدوارم با حمايت مديران شهري هرچه زودتر اين كار را به سرانجام برسانيم.
در حاشيه اين مراسم نيز با تقديم هداياي از زحمات كتابداران شهر گلدشت تجليل و تقدير به عمل آمد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ