فهرست

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آران و بیدگل؛

نشست «تاثیر حجاب و عفاف بر بنیان خانواده» برگزار شد

نشست «تاثیر حجاب و عفاف بر بنیان خانواده» همزمان با آغاز دهه کرامت توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آران و بیدگل و با همکاری موسسه خیریه الزهرا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، نشست «تاثیر حجاب و عفاف بر بنیان خانواده» همزمان با آغاز دهه کرامت توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آران و بیدگل و با همکاری موسسه خیریه الزهرا در تالار اندیشه این اداره برگزار شد.
جواد رنجکش رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آران و بیدگل گفت: در این نشست که با حضور فعالان عرصه عفاف و حجاب و خانواده شهرستان و همچنین بانوان و دختران فعال بسیج برگزار شد، حجت الاسلام علی ناصریان از حجاب به عنوان یکی از احکام دینی که نقش بسزایی در حفظ بنیان خانواده دارد یاد کرد و به ایراد سخنانی پیرامون اهمیت حجاب و عفاف و همچنین امر به معروف و نهی از منکر پرداخت.
در ادامه برنامه احمدرضا سعیدی روانشناس و مشاور خانواده نیز گفت: در آموزه‌های دینی نظام خانواده جایگاه ویژه‌ای دارد. دین اسلام برای تحکیم خانواده و تقویت روابط زن و شوهر اهمیت خاصی قائل است و راههایی را برای آن معرفی می‌کند. اگر هر یک از زن و مرد به وظایفی که برای آنها تعریف شده است عمل کنند روز به روز بر محبت بین آنها افزوده می‌شود و این امر سبب تحکیم خانواده و تقویت روابط زن و شوهر می‌گردد.
وی افزود:
از جمله وظایف مردها در قبال همسرانشان عبارتند از :تأمین نیازهای دینی، تأمین نیازهای علمی و فرهنگی، تأمین نیازهای اقتصادی و مالی، غیرت‌ورزی نسبت به زن، از جمله وظایف زنها در قبال شوهرانشان عبارتند از: پذیرش مدیریت مرد در خانواده، امانت‌داری در غیاب شوهر، رعایت امانت و خیانت نکردن
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ