فهرست

در بازدید عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی از کتابخانه عمومی نایین عنوان شد؛

کتابخانه‌های عمومی در توسعه مشارکت اجتماعی و فرهنگی نقش مهمی دارند

عضو هیئت علمی گروه اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی تهران از کتابخانه عمومی نایین بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، امیررضا اصنافی، عضو هیئت علمی گروه اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی تهران در بازدید از کتابخانه عمومی نایین با یعقوب محمدی، رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان نایین، دیدار و گفتگو کرد.
انصافی در این دیدار گفت: در سالهای اخیر به دلیل پیچیدگی نیازهای جامعه بشری و گسترش مفهوم جامعه اطلاعاتی، مفاهیم و ابزارهای مورد استفاده بشر متنوع شده و سبب شده است تمرکز انسان به سمت ابعاد گوناگون رفع نیازهای اطلاعاتی جهت پیدا کند و هیچ فناوری شگفت‌انگیزی نتوانسته است جای کتاب کاغذی و حس لمس ورق‌های کتاب را بگیرد.
انصافی کتابخانه‌ها را از مهمترین مراکز فرهنگی دانست و همگرایی کتابخانه‌ها و دانشگاه را مهم برشمرد و نقش کتابخانه‌ها در خط مقدم کتاب و کتابخوانی را باعث توسعه مشارکت اجتماعی و فرهنگی دانست.
امیررضا اصنافی و همسرشان مریم پاکدامن نایینی، دانش‌آموخته مقطع دكترا و پژوهشگر علوم كتابداری و اطلاع‌رسانی هستند. ایشان درحال حاضر استاديار دانشکده علوم تربيتی و روان‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی است. دکتر اصنافی 9 کتاب تألیف و 6 کتاب را در حوزه روانشناسی و علوم تربیتی ترجمه کرده است و در این بازدید 18 جلد کتاب ارزشمند به کتابخانه عمومی نایین اهدا کرد.
نسخه قابل چاپ