فهرست

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خوروبیابانک مطرح شد؛

ترویج فرهنگ کتابخوانی یکی از راه های موثر در جهت رسیدن به توسعه فرهنگی است

اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوروبیابانک در سال جاری با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوروبیابانک در سال جاری به ریاست احمدرضا طحانی، فرماندار شهرستان خوروبیابانک و با حضور غلامرضا محمدی، معاون سیاسی فرماندار ؛حسین فرزانه، مسئول نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي؛ مهدی حلوانی، شهردار شهر خور؛ رضا وهاب، سرپرست اداره آموزش و پرورش خوروبیابانک؛ علی رئیسی، شهردار شهر فرخی؛ محمد سلمان، شهردار شهر جندق؛ راضیه وهاب، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و سایر اعضای انجمن در اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوروبیابانک برگزار شد.
راضیه وهاب سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خوروبیابانک در ابتدای این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی این شهرستان به میزان اجرایی شدن مصوبات جلسات قبل پرداخت و در ادامه به موضوع شرایط نگهداری کتب نفیس، تعیین میزان حق عضویت و دوازدهمین دوره جشنواره رضوی در سال جاری پرداخت.

وي ادامه داد: ترویج فرهنگ کتابخوانی یکی از راه های موثر در جهت رسیدن به توسعه فرهنگی است و مطالعه ابزار توسعه فرهنگ است.
وهاب با اشاره به شرایط نامناسب نگهداری کتب نفیس شهرستان و اهمیت و ارزش مادی و معنوی این کتب خواستار فراهم شدن  شرایط اولیه حفاظت و نگهداری از منابع شد.

وی همچنین گفت: تبلیغ جشنواره کتابخوانی رضوی بایستی در زمره کار تمام ادارات و ارگان ها قرار گیرد تا بتوانیم به هدف خود که ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و سیره اهل بیت (ع) است برسیم.

احمدرضا طحانی، فرماندار شهرستان خوروبیابانک نیز در این جلسه گفت: اهمیت مسئله ترویج کتاب و کتابخوانی تا آنجا می‌باشد که باید برای کتاب ارزش قایل شویم و اعضا را ملزم به پرداخت حداقل حق عضویت کنیم تا کتاب ارزش واقعی خود را در جامعه پیدا کند.
گفتنی است، در انتهای جلسه تامین بودجه جهت محوطه سازی کتابخانه عمومی شهدا خور مطرح شد. همچینین هر یک اعضا در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تبلیغ جشنواره کتابخوانی رضوی پیشنهادات و راهکارهای مهم را بیان کردند.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ