فهرست

همزمان با آغاز سال جديد و به مناسبت روز جهاني اُتيسم؛

برپايي نمايشگاه نقاشي كودكان مبتلا به اُتيسم در گلپايگان

همزمان با آغاز سال جديد و به مناسبت روز جهاني اُتيسم نمايشگاهي از آثار نقاشي كودكان مبتلا به اُتيسم مركز پايدار در اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان گلپايگان برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومي اداره‌كل كتابخانه‌هاي عمومي استان اصفهان، نمايشگاهي از آثار نقاشي كودكان مبتلا به اُتيسم مركز توانبخشي كودكان طيف اُتيسم (پايدار) در گلپايگان از 5 فروردين لغايت 31 فروردين با حضور مسئولين بهزيستي در اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان گلپايگان در حال برگزاري است.
نرگس جمالي مدير مركز اُتيسم پايدار هدف از برپايي اين نمايشگاه را افزايش آگاهي جامعه درباره اختلال اُتيسم برشمرد و گفت: اين نمايشگاه همزمان با ماه جهاني آگاه سازي اجتماعي اُتيسم در اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان گلپايگان براي بازديد عموم داير است.
جمالي با اشاره به اينكه كودكان مبتلا به اُتيسم داراي علائم مختلفي مانند عدم واكنش نسبت به اطراف، فقدان لبخند و عدم واكنش نسبت به صداهاي اطراف هستند، افزود: اختلال اُتيسم بخش‌هايي از مغز را كه كنترل‌كننده عواطف هستند تحت تاثير خود قرار داده و فرد در برقراري ارتباط و انجام حركات بدن دچار مشكل مي‌شود. كودكان مبتلا به اين اختلال نسبت به همسالان خود در برقراري ارتباط اجتماعي و كلامي با ديگران و نيز يادگيري دچار مشكل هستند‌.
ليلا ربيعي مربي و تسهيل‌گر هنر مركز اُتيسم پايدار در رابطه با نمايشگاه نقاشي كودكان گفت: هنر نقاشي اين امكان را به ما مي‌دهد تا با اين كودكان رابطه عميق‌تري برقرار كنيم و همچنين به آنها كمك مي‌كند تا قوه تخيل و رويا پردازي خود را افزايش دهند. اين نمايشگاه به جامعه غير اُتيسم نشان مي‌دهد كه فرشتگان طيف اُتيسم هم از توانايي‌هايي برخوردار هستند كه مي‌تواند در هنر نقاشي و ديگر هنرها جلوه‌گر شود.
وي در مورد سبك آثار كودكان گفت: بچه‌هاي مبتلا به اُتيسم كودكان عادي هستند و ما سعي كرديم در انتخاب سبك براي آنان دخيل نباشيم و كاملا آنچه بر ذهنشان خطور مي‌كند را روي كاغذ بياورند.
علاقمندان به بازديد از اين نمايشگاه مي توانند تا 31 فروردين ماه از ساعت 9 الي 12 به اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان واقع در خيابان مسجدجامع مراجعه نمايند.
عكس های مرتبط : كلمات كليدی : کتابخانه‌های عمومی گلپایگان , نمایشگاه
نسخه قابل چاپ