فهرست

در کتابخانه گردی به میزبانی کتابخانه ملا محسن فیض کاشانی (ره) عنوان شد؛

مطالعه پیش نیاز شکوفایی استعدادهای نسل نوجوان است

به مناسبت نوزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور،طرح ملی کتابخانه گردی در کتابخانه عمومی ملا محسن فیض کاشانی(ره) در کاشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، به مناسبت نوزدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طرح ملی کتابخانه گردی با حضور سعید حسینی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان کاشان؛ محمدشریف زارعی، فرماندار کاشان؛ غلامرضا بخشی موحد، معاونت پشتیبانی توسعه و پژوهش اداره آموزش و پرورش؛ ماشالله مشکینی، معاونت پایه متوسطه آموزش و پرورش؛ محمدعلی شبانی، معاونت پایه ابتدایی؛ احمد قربانعلی زاده، مسئول حوزه هنری انقلاب اسلامی شهرستان کاشان، جمعی از فعالان فرهنگی و برخی از مدارس شهرستان کاشان در کتابخانه عمومی ملامحسن فیض کاشانی (ره) برگزار شد.
سعید حسینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان کاشان در حاشیه بازدید از بخش های مختلف کتابخانه در کنار کودکان و نوجوانان بازدیدکننده قصه میلاد منجی عدالت گستر، مولا صاحب عصر (عج) را بازگو کرده و اظهار داشت: نحوه میلاد منجی موعود برای همه ما درس است و اینکه وعده الهی حتمی و قطعی است. شما نوجوانان عزیز می توانید با دعا و اعمال نیک، ظهور امام زمان(عج) را نزدیک کنید.
در ادامه برنامه، محمدشریف زارعی فرماندار شهرستان کاشان ضمن بازدید از بخش های مختلف کتابخانه به ویژه بخش نسخ خطی گفت: مطالعه پیش فرض و پیش نیاز شکوفایی استعدادها در جامعه بویژه نسل نوجوان است.
وی افزود: در روایات و احادیث دینی امر به مطالعه بسیار تاکید شده و مخصوصاً مطالعه کتاب هایی که بتواند مسیر درستی را برای زندگی فرد ترسیم کند. متولیانی که در عرصه خدمت رسانی در حوزه مطالعه هستند در این زمینه باید اهتمام ورزیده تا منابع ارزشمندی در دسترس عموم قرار گرفته و هم اینکه جامعه را آگاه نموده تا بحث مطالعه یکی از ضروریات زندگی مردم بشود.
معرفی کتاب، قصه گویی، آشنایی با مفاخر و بزرگان کاشان، مسابقه کتابخوانی و اهدا جوایز از جمله فعالیت های بود که در حاشیه برنامه کتابخانه گردی انجام شد.
گفتنی است کتابخانه عمومی ملامحسن فیض کاشانی (ره) بیش از ۴۵ هزار نسخه کتاب و بالغ بر سه هزار نفر عضو دارد و به ارائه خدمات به مخاطبین در شهرستان کاشان می پردازد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ