فهرست

در آيين رونمايي و نقد كتاب «سر بر دامن ماه» عنوان شد؛

بانو حديث زني كه در بلنداي تاريخ ايستاده و قابل ستودن است

آيين رونمايي و نقد كتاب«سر بر دامن ماه» همزمان با ايام ولادت امام عصر (عج) با حضور نويسنده كتاب در محل حوزه هنري انقلاب اسلامي كاشان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان اصفهان، آيين رونمايي و نقد كتاب «سر بر دامن ماه»  با موضوع زندگي داستاني بانو حديث مادربزرگ امام عصر(عج) با حضور فاطمه دولتي؛ نويسنده اثر، زينب سادات واسعي؛ رياست اداره كتابخانه هاي عمومي كاشان، عفت پدرام فر؛ رياست كميسيون فرهنگي شوراي اسلامي شهر كاشان، غلامرضا بخشي موحد؛ معاونت  پشتيباني توسعه و پژوهش اداره آموزش و پرورش كاشان ، ليلا تقاعديان؛ مسئول بسيج جامعه زنان كاشان، هادي لطفي؛ نويسنده و منتقد كتاب و مسئول واحد تدوين موسسه مطالعات جبهه فرهنگي انقلاب اسلامي، نورالهدي ماه پري؛ نويسنده، پژوهشگر و منتقد كتاب و جمعي از فعالان فرهنگي و كتابخوان به همت اداره كتابخانه هاي عمومي كاشان در حوزه هنري انقلاب اسلامي شهرستان كاشان برگزار شد.
در ابتداي اين برنامه سه تن از خوانندگان كتاب ضمن بيان توضيحاتي درباره ادبيات ديني كتاب، حسن انتخاب موضوع كتاب با عنوان سرگذشت همسر امام هادي(ع) و مادربزرگ امام عصر(عج) را ستودند . همچنين بيان شد «بانو حديث» ماجراهاي زيادي تا به امامت رسيدن امام زمان(عج) را از سر گذرانده و مقابل ظلم و استكبار عباسيان و فرزندش جعفر كذاب ايستادند.
فاطمه دولتي نويسنده كتاب، جواني دهه هفتادي، اهل كتاب كه از كودكي به نويسندگي علاقه داشته و بعد از شروع زندگي متاهلي در كلاس هاي نويسندگي بصورت حرفه اي شركت نموده و كتاب هاي پر محتوا با عناوين خلاقانه در پرونده زندگي نويسندگي خود دارد.
فاطمه دولتي ضمن بيان هدف از انتخاب موضوع سرگذشت مادر بزرگ امام عصر(عج) اظهار داشت: داستان روايتي در هم تنيده دارد و نمايشي و جدا شده نيست و اينكه در روايت داستان گره ها به خوبي باز شده و مخاطب را مجاب به خواندن ادامه داستان كرده است و منابع تاريخي به مجموعه داستان اضافه شده است.
دولتي گفت: «بانو حديث» مادربزرگ امام عصر(عج) زني است كه در اوج لطافت و مادري با اقتدار در بلنداي تاريخ ايستاده و اين قابل ستودن است. زني كه توانست از پس حسادت ها و كينه هايي كه از فرزندان آل محمد و علي (ع) در آن عصر كه حاكم بر جامعه بود به خوبي برآمده و اجازه ندهد با ايجاد شك و شبهه ي بدخواهان، اعتقادات شيعي نابود شود. شيوه بيان داستان به گونه اي است كه خواننده را به زمان داستان نزديك كرده و مخاطب خود را در آن عصر و برهه تاريخ احساس مي كند.
گفتني است كتاب «سر بر دامن ماه» توسط انتشارات جمكران به چاپ رسيده و اكنون چاپ دوم آن منتشر شده است.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ