فهرست

در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان گلپایگان عنوان شد؛

ضرورت استفاده از مفاخر فرهنگی و علمی شهرستان در فعالیت‌های فرهنگی

سومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان گلپایگان در سال جاری با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان اصفهان، صبح امروز يكشنبه 7 اسفندماه سومين جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان گلپايگان به رياست محمدرضا عسگريان، فرماندار و با حضور هادي بياتي، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي؛ ميثم عظمتي، سرپرست اداره كتابخانه‌هاي گلپایگان و ساير اعضا در سالن كنفرانس اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان برگزار شد.
هادي بياتي، رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و دبير انجمن كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان؛ ضمن تاكيد بر تاثيرگذاري و بازدهي موثر برگزاري جلسات گفت: ارتقاء و بهبود وضعيت كتابخانه‌ها و ترويج فرهنگ كتابخواني در بين شهروندان يكي از مهمترين اهداف انجمن كتابخانه‌هاي شهرستان است كه اين امر با هم افزايي و هم فكري مضاعف دستگاههاي متولي همراه با ارائه راهكارهاي كاربردي و كارشناسي امكان پذير است.
دبير انجمن كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان گلپايگان دستور سومين جلسه انجمن كتابخانه‌هاي عمومي را ارائه و تبيين سند چشم انداز 1404 كتابخانه‌هاي عمومي و همچنين ارائه راهكارهاي ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني در روستاهاي شهرستان بيان كرد.
در ادامه محمدرضا عسگريان، فرماندار شهرستان گلپايگان ضمن اشاره به اهميت مقوله كتاب و كتابخواني اظهار داشت:  گسترش فرهنگ كتابخواني و دانش اندوزي نيازمند حمايت و توجه جدي دستگاههاي ذيربط از كتابخانه هاي عمومي است و افزود: شهرداري ها در پرداخت سهم نيم درصد كتابخانه ها اقدام نمايند.
فرماندار گلپايگان با بيان تحولات جامعه بشري و تغيير سبك مطالعه امروزي، به اهميت جايگاه كتابخواني و نشر در فضاي مجازي تاكيد كرد و گفت: در اين راستا بايد تمام تلاش خود را بكار بنديم تا چشم اندازي كه مقام معظم رهبري(مد) در بحث فرهنگ عمومي و كتابخواني ترسيم نموده اند، تحقق يابد.
عسگريان تصريح كرد: ما اگر علاوه بر فرهنگ ملي از فرهنگ‌هاي بومي و نويسندگان بومي و نمايشگاههاي كتاب شهرستان‌ها با مشاركت نويسندگان محلي و همچنين استفاده از ظرفيت مفاخرفرهنگي شهرستان با تشكيل جلسات حمايت كنيم ،كتاب از محجوريت درخواهد آمد.
در ادامه جلسه ميثم عظمتي، سرپرست اداره كتابخانه‌هاي عمومي گلپايگان گزارشي كامل از وضعيت كتابخانه‌هاي موجود، تعداد عناوين كتابها، تعداد كتابهاي موجود و فعاليت كتابداران و مسايل و مشكلات اين حوزه پرداخت و در ادامه نيز هر يك از اعضاي انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان به بيان نظرات و پيشنهادات در راستاي ترويج فرهنگ كتاب و كتابخواني، رفع مشكلات و پيشبرد اهداف كتابخانه‌هاي عمومي مطرح كردند.
گفتني است، تشكيل انجمن خيرين كتابخانه ساز در شهرستان، اجراي برنامه‌هاي فرهنگي با حضور مفاخر و نويسندگان شهرستان و پرداخت نيم درصد شهرداري‌ها از مهم‌ترين مصوبات اين جلسه بود.
لازم به ذكر است به پاس خدمات و حمايت‌هاي دكتر محمدرضا عسگريان از حوزه كتاب و كتابخواني، لوح سپاس از سوي سرپرست اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان گلپايگان به  فرماندار شهرستان گلپايگان اهدا شد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ