فهرست

همزمان با دهه فجر رقم خورد:

نشست تخصصي «انقلاب اسلامي، زنان، خانواده» در كتابخانه عمومي فاطميه گلپايگان

همزمان با دهه فجر به همت كتابخانه عمومي فاطميه شهرستان گلپايگان نشست تخصصي «انقلاب اسلامي، زنان، خانواده» برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان اصفهان، همزمان با چهل و چهارمين سالروز پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران در كتابخانه عمومي فاطميه شهرستان گلپايگان نشست تخصصي با عنوان انقلاب اسلامي، زنان، خانواده و همچنين تربيت نسل انقلابي برگزار شد. 
حجت الاسلام والمسلمين علي اكبر بياتي، استاد حوزه و دانشگاه ضمن تبريك ايام الله دهه فجر با اشاره به نقش زنان در به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي افزود: حضور استوار زنان را در صحنه‌هاي قبل و بعد از پيروزي انقلاب اسلامي مي توان ديد. زنان، نه تنها در پيروزي انقلاب اسلامي سهم بزرگي ايفا كردند، بلكه در تثبيت نظام جمهوري اسلامي و تداوم انقلاب اسلامي حرف نخست را زدند و با حضور در صحنه گوناگون انقلاب اسلامي، توطئه‌هاي دشمنان را نقش بر آب ساختند.
بياتي تصريح نمود: زن ايراني كه بر اساس اعتقادات مذهبي، زمينه‌هاي لازم را داشت به بركت روشنگر‌ي‌ها و راهنمايي‌هاي امام خميني از حاشيه به متن جامعه آمد. جامعه زنان مسلمان و متعهد ايراني برپايه ايمان و عفت و صبر و هوش، حقيقت را دريافت كرد و با تلاشي روزافزون درصدد جبران عقب ماندگي‌هاي گذشته برآمد.

وي در ادامه هويت بخشي به زن ايراني و مسلمان و تعريف عملي آن در متن جامعه را از مهمترين دستاوردهاي پيروزي انقلاب اسلامي در حوزه زنان دانست و خاطر نشان كرد: حضرت امام به عنوان رهبر نهضت با درايت خويش نه تنها زنان را به مشاركت در انقلاب دعوت نمودند، بلكه شركت آنان را در نهضت اسلامي واجب و لازم شمردند.
عكس های مرتبط : كلمات كليدی : دهه فجر
نسخه قابل چاپ