فهرست

با هدف بررسي مشكلات كتابخانه‌هاي عمومي انجام شد؛

ديدار سرپرست اداره كتابخانه هاي عمومي شهرستان گلپايگان با نماينده مردم گلپايگان و خوانسار در مجلس شوراي اسلامي

در ديدار سرپرست اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان گلپايگان با نماينده مردم گلپايگان و خوانسار در مجلس شوراي اسلامي، مسائل و مشكلات كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان بررسي شد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان اصفهان، ميثم عظمتي سرپرست اداره كتابخانه‌هاي عمومي اين شهرستان با مسعود خاتمي نماينده مردم شهرستان‌هاي گلپايگان و خوانسار در مجلس شوراي اسلامي  ديدار و گفت‌و‌گو كرد.
در اين ديدار گزارشي از شرايط كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان توسط سرپرست اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان گلپايگان  و همچنين چشم انداز كتابخانه‌هاي شهرستان طبق  دستور العمل نهاد كتابخانه‌هاي عمومي كشور ارائه شد.
ميثم عظمتي در مورد نهاد كتابخانه‌هاي عمومي به عنوان يك نهاد غير دولتي كه خدمات فرهنگي شاياني را به صورت مستقيم به مردم جامعه ارائه مي‌دهد، يادآور شد: علاوه بر خدمات كتابخانه‌اي در كتابخانه‌هاي عمومي، برنامه‌هاي متنوع فرهنگي و اجتماعي در كتابخانه‌هاي عمومي اجرا مي‌شود و كتابخانه‌هاي عمومي به عنوان يك دستگاه خدمت‌رسان نقش به سزايي در افزايش رضايمندي مردم دارند .
وی افزود: همچنين نقش غير قابل انكار آگاهي‌رساني عمومي و بيداري مردم در كتابخانه‌ها با ارائه منابع و كتب ارزشمند و همچنين اجراي برنامه‌هاي روشنگري و اقدامات ويژه در راستاي جهاد تبيين در اين برهه حساس كشور از سمت اين اداره و كتابخانه‌هاي شهرستان اجرا مي‌شود.
وی با بیان اینکه توجه ويژه به قشر كودك و نوجوان در كتابخانه‌هاي عمومي بسيار مورد توجه بوده، تصریح کرد: در اين زمينه در شهرستان گلپايگان نيز روزانه در هر كتابخانه برنامه‌هاي متنوعي اجرا می شود.

در ادامه اين ديدار مسعود خاتمي نماينده مردم شهرستان‌هاي گلپايگان و خوانسار در مجلس شوراي اسلامي، در مورد جايگاه ويژه كتاب و نقش بسيار مهم آن در ارتقاي فرهنگي و اعتلاي ايران و همچنين در خصوص سياه‌نمايي فرهنگي توسط دشمنان انقلاب و همچنين به غارت بردن كتب تاريخي كشورمان اشاره كرد.
وي با تاکید به این که كتابخانه آيت اله مرعشي نمونه بارزي از توجه علماي بزرگ شيعه به كتاب و كتابخواني مي‌باشد، به نقش آيت اله محمدي گلپايگاني در كتابخانه مركزي شهرستان و اهميت ويژه‌اي كه ايشان به جايگاه كتاب در اين شهر قائل هستند؛ اشاره كرد.
سرپرست اداره كتابخانه‌هاي عمومي گلپايگان، در مورد قوانين مربوط به نهاد كتابخانه‌هاي عمومي و همچنين كمبود‌هاي بودجه و اعتبارات در اين سازمان و نظر نمايندگان مجلس در بودجه بندي و تخصيص اعتبارات از محل بودجه‌هاي فرهنگي براي نهاد كتابخانه‌ها تاكيد كرد  و اين تخصيص اعتبارات را نوعي سرمايه‌گذاري در پيشبرد اهداف فرهنگي كشور قلمداد كرد.
در پايان نيز از كمبود‌هاي مالي كتابخانه‌هاي شهرستان و نياز به توجه ويژه براي رفع مشكلات كتابخانه‌ها مطالبی بیان شد.
نسخه قابل چاپ