فهرست

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خوروبیابانک مطرح شد؛

بررسی و تعیین تکلیف وضعیت کتب نفیس شهرستان

چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خوروبیابانک در سال جاری به ریاست غلامرضا محمدی، معاون سیاسی فرماندار شهرستان خوروبیابانک به منظور بررسی و تعیین تکلیف کتب نفیس شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوروبیابانک در سال جاری به ریاست غلامرضا محمدی، معاون سیاسی فرماندار شهرستان و با حضور حسین فرزانه، مسئول نمایندگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي؛ مهدی حلوانی، شهردار شهر خور؛ رضا وهاب، سرپرست اداره آموزش و پرورش خوروبیابانک؛ علی رئیسی، شهردار شهر فرخی؛ راضیه وهاب، سرپرست اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و سایر اعضای انجمن در فرمانداری خوروبیابانک برگزار شد.

راضیه وهاب سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خوروبیابانک در ابتدای این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی این شهرستان به میزان اجرایی شدن مصوبات جلسات قبل پرداخت و در ادامه مطالبی درباره کتب نفیس شهرستان بیان کرد.

وي ادامه داد: ترویج فرهنگ کتابخوانی تاثیر مستقیمی بر افزایش آگاهی اجتماعی و توسعه فرهنگی یک شهرستان دارد.
وی با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی ابزار توسعه فرهنگ است گفت:
با توجه به اهمیت و ارزش کتب نفیس شهرستان باید به منظور حفظ این منابع اقدام جدی صورت گیرد.
و در ادامه لازمه حفظ منابع در شهرستان را ملزم به فراهم شدن امکانات و تجهیزات لازم برای نگهداری این منابع نفیس دانست و مواردی از این شرایط را برای حضار بازگو کرد.

غلامرضا محمدی، معاون فرماندار شهرستان خوروبیابانک نیز در این جلسه گفت: اهمیت مسئله ترویج کتاب و کتابخوانی تا آنجا می‌باشد که برای بالا بردن سطح مطالعه و کتابخوانی در سطح شهرستان باید اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان با اداره فرهنگ و ارشاد، آموزش و پرورش، امور مساجد و اداره تبلیغات طی جلسه‌ای برای اجرایی شدن این امر بحث و گفت و گو کنند.

وی خاطر نشان کرد: کتب نفیس شهرستان گنجینه و میراث ارزشمندی برای شهرستان محسوب می شود و هر یک از ما به عنوان فردی از این جامعه باید در راستای حفظ این میراث تلاش کنیم.
گفتنی است، در انتهای جلسه تامین تجهیزات مورد نیاز برای نگهداری کتب نفیس شهرستان مورد تاکید قرار گرفت. همچینین هر یک اعضا در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی پیشنهادات و راهکارهای مهم را بیان کردند.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ