فهرست

همزمـان با ايـام چهـل و چهـارمين سالروز پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران و دهه فجر؛

نشست جهاد تبيين با معرفي منابع مكتوب در حوزه اقتصادي برگزار شد

نشست جهاد تبيين با موضوع وضعيت سنجي اقتصاد ايران، چالش‌ها و راهكارها به ميزباني اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان گلپايگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان اصفهان، همزمـان با ايـام چهـل و چهـارمين سالروز پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي ايران و دهه فجر با هدف تبييـن منويـات رهبر معظّم انقلاب اسلامي براي ارتقـاي فرهنگ مطالعه و كتابخواني، نشست جهاد تبيين با موضوع وضعيت سنجي اقتصاد ايران، چالش‌ها و راهكارها و معرفي منابع مكتوب در حوزه اقتصادي و با سخنراني ميثم نجمي كارشناس مسائل اقتصادي به ميزباني اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان گلپايگان و با همكاري ناحيه مقاومت بسيج سپاه گلپايگان برگزار شد.
ميثم نجمي كارشناس مسائل اقتصادي در ابتدا ضمن تبريك دهه فجر و سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي حوزه اقتصاد را يكي از حوزه‌هاي بحث‌برانگيز در دوران انقلاب و سال‌هاي بعد از انقلاب اسلامي دانست و افزود: آينده اقتدار انقلاب اسلامي ايران تا حد زيادي وابسته به انجام اصلاحات بنيادين و همه‌جانبه در حوزه اقتصاد است و اصلاحات بنيادين اقتصادي نيز نيازمند يك اراده سياسي و ملي براي اصلاح وضع موجود با استفاده از نظر انديشمندان و نخبگان كشور است.
وي به رشد ۸ درصدي اقتصادي كه دولت هدفگذاري كرده اشاره كرد و گفت: استكبار به شدت به دنبال نااميد كردن ملت شريف ايران اسلامي است و سرداران و فرماندهان دوران دفاع مقدس بايد با جهاد تبيين به اميد آفريني بين اقشار مختلف جامعه كمك كنند.
در ادامه  و در همين راستا سه كتاب جالب و جامع «كليات علم اقتصاد» اثر گريگوري منكيو، «ثروت ملل» اثر آدام اسميت و «راه بندگي» اثر فريدريش فون هايك كه تقريبا از سه زاويه مختلف به موضوعات مهم اقتصادي پرداخته‌اند و همگي از آثار برجسته‌ي اقتصاد دنيا محسوب مي‌شوند معرفي شد.
پايان بخش اين مراسم اجراي سرود انقلاب توسط دانش آموزان مدرسه فردوسي شهرستان گلپايگان بود.
عكس های مرتبط : كلمات كليدی : دهه فجر
نسخه قابل چاپ