فهرست

به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛

ويژه برنامه دهه مبارك فجر همراه با رونمايي كتاب «تعزيه‌نامه» در كتابخانه عمومي شهداي كربكند برگزار شد.

به مناسبت دهه مبارك فجر، ويژه برنامه گراميداشت چهل و چهارمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي همراه با رونمايي كتاب «تعزيه‌نامه» نوشته ولي الله معيني در كتابخانه شهداي كربكند برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان اصفهان، روز يكشنبه مورخ 16بهمن ماه به مناسبت دهه مبارك فجر، ويژه برنامه شهرستاني گراميداشت چهل و چهارمين سالروز پيروزي انقلاب اسلامي همراه با رونمايي كتاب «تعزيه‌نامه» نوشته ولي الله معيني در كتابخانه عمومي شهداي كربكند با همكاري كتابخانه كوثر دولت آباد برگزار شد.

در اين برنامه نخست حاج آقا جعفري از آزدگان سرافراز ميهن اسلامي، ضمن تبريك چهل و چهارمين سالرزو پيروزي انقلاب اسلامي و ميلاد حضرت علي (ع)، به بيان خاطرات خود از حضور در تظاهرات سال 57 گفت و بيان داشت: در آن ايام تنها 12 سال داشتم و همراه با خانواده با حضور در راهپيمايي ها شاهد حضور بيشمار مردم بودم به طوريكه خاطرات آن ايام هيچ گاه از ذهنم پاك نمي شود.
وي از مسجد جامع شهر دولت آباد به عنوان مركز سياسي مذهبي در آن ايام نام برد و اين انقلاب را ثمره ايثارگري‌ها، شجاعت‌ها و  همدلي‌هاي مردم شريف ايران در آن ايام دانست.

در ادامه برنامه ولي الله معيني، نويسنده كتاب شهرستاني، ضمن بيان خاطرات خود از آن ايام پرشكوه به معرفي كتاب «تعزيه‌نامه» پرداخت و اين كتاب را مجموعه اي از اشعار مربوط به تعزيه و معرفي تعزيه خوانان دانست كه  وي پس از سال‌ها تلاش در 600 صفحه گردآوري و منتشر كرده است.
معيني وجود چنين كتاب‌هايي را در كتابخانه‌هاي عمومي به جهت حفظ و ترويج سنت تعزيه‌خواني ضروري و مناسب دانست.

گفتني است اين برنامه با دكلمه خواني معيني، دانش آموز پايه متوسطه و رونمايي كتاب « تعزيه‌نامه» با حضور نويسنده كتاب و اعضاي پايگاه بسيج زهراي اطهر و مسئولان و كتابداران كتابخانه‌هاي شهرستان به پايان رسيد.

عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ