فهرست

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کاشان؛

نمایشگاه عکس-کتاب در مصلی نماز جمعه کاشان برگزار شد

نمایشگاه کتاب کاشان شناسی همراه با معرفی مفاخر کاشان در قاب تصویر، در مصلی نماز جمعه کاشان برپا شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، نمایشگاه عکس، کتب کاشان شناسی با معرفی مفاخر و بزرگان کاشان در مصلای بقیه الله اعظم کاشان با حضور و بازدید حجت الاسلام سعید حسینی، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان؛ علی هاشمی طاهری، رئیس شورای شهر؛ مهدی نادعلی، عضو شورای شهر؛ زینب سادات واسعی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی و جمعی از فعالان فرهنگی، نمازگزاران و کتابداران به همت اداره کتابخانه های عمومی کاشان برپا شد.
واسعی در خصوص این نمایشگاه گفت: ایده راه اندازی این نمایشگاه در پیروی از بیانات مقام معظم رهبری در جمع مردم کاشان که فرمودند: من به جوانِ امروز نمی گویم بنشین به نام گذشتگان افتخار کن، اما به جوان اهل کاشان می گویم تو بازمانده آن سلسله پُرافتخار دانش و معرفتی. آنها در زمان خود توانستند فقط شخص خود یا شهر کاشان و بلکه دانش را به مرحله بالایی برسانند. امروز هم جوان کاشانی، دانشجوی اهل کاشان، طلبه اهل کاشان، صنعتگر اهل کاشان، زن و مرد با استعداد اهل کاشان، باید همان خط و همان راه و همان سلسله تمام‌نشدنی معرفت و دانش و استعداد را دنبال کند»، شکل گرفت و سعی شد بزرگان کاشان با استناد به کتب منتشره معرفی گردند که با استقبال با شکوه نمازگزاران مواجه شد.
وی همچنین افزود: معرفی کتابخانه های عمومی نیز بخشی از این برنامه بود.

گفتنی است، حجت‌الاسلام والمسلمین سعید حسینی در بخش ابتدایی از خطبه های اول عبادی سیاسی نماز جمعه از فعالیت های فرهنگی و ترویج فرهنگ مطالعه و راه اندازی نمایشگاه  از اداره کتابخانه های عمومی تشکر و تقدیر کرد.

 
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ