فهرست

در ویژه‌برنامه «ابـــر مرد» در گلپایگان عنوان شد؛

حاج قاسم سليماني مالك اشتر زمان خود براي مقام معظم رهبري(مدظله العالي) بود

محمد اسماعيل عليشاهي فرمانده سابق ناحيه سپاه گلپايگان در ویژه برنامه «ابر مرد» حاج قاسم سليماني را مالک اشتر زمان براي مقام معظم رهبري(مدظله العالي) دانست.

به گزارش روابط عمومي اداره‌کل كتابخانه‌هاي عمومي استان اصفهان، نشست تخصصي نقد و بررسي كتاب «حاج قاسمي كه من مي شناسم»  گراميداشت سومين سالگرد شهادت سردار شهيد حاج قاسم سليماني با حضور ميثم عظمتي، سرپرست اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان گلپايگان؛ محمداسماعيل عليشاهي، فرمانده سابق سپاه ناحيه گلپايگان؛ حسين ناطقي، طلبه محقق و جمعي از همكاران و اعضا كتابخانه به ميزباني كتابخانه‌ عمومي آيت اله محمدي گلپايگاني(ره) شهرستان گلپايگان برگزار شد.
در ابتدا ميثم عظمتي، سرپرست اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان گلپايگان ضمن تسليت ايام سوگواري فاطميه و سومين سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سليماني، گفت: مشرب و منشور سردار حاج قاسم سليماني نيازمند بررسي و دقت بسيار است، از اين دقت و تفحص است كه مي توانيم شاهد پرورش حاج قاسم‌هاي آينده در كشور باشيم.
وي افزود: به منظور ترويج و بسط زندگي و باز تربيت افرادي مثل ايشان و همچنين با هدف زنده نگه داشتن و تداوم راه و ياد و خاطره شهداي گرانقدر در ايام بزرگداشت سومين سالگرد شهادت جانسوز اين ايراني تمام عيار و مجاهد اسلام و همزمان با روز جهاني مقاومت ويژه برنامه‌هاي تبليغي و ترويجي متناسب با اين ايام در كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان گلپايگان برگزار شد.
محمد اسماعيل عليشاهي فرمانده سابق ناحيه سپاه گلپايگان با بيان اين كه ابعاد مختلف شخصيت حاج قاسم سليماني بايد به درستي براي همه مردم تبيين شود، اين اقدام را از مصاديق جهاد تبيين دانست و خاطرنشان كرد: شهيد سليماني در عين اقتدار و فرماندهي، خاكسار مردم بود و در حالي كه استكبار جهاني حامي تروريستهاي تكفيري مانند داعش بود، او با توكل به خدا و قدرت الهي توانست آن‌ها را شكست دهد و داعش را از صحنه جهان محو كند.
وي ضمن اداي احترام به سردار سليماني گفت: حاج قاسم سليماني مالك اشتر زمان خود براي مقام معظم رهبري(مدظله العالي) بود. كسي كه همواره در مسير و اعتلاي نظام جمهوري اسلامي ايران و در مكتب رهبر شيعيان جهان جنگيد و از جمله ويژگي هاي بارز سردار شهيد حاج قاسم سليماني اخلاص، خدامحوري، دوري جستن از امورات دنيوي، تواضع و فروتني، عبوديت و بندگي خداوند، شجاعت و رشادت است.
در ادامه حسين ناطقي طلبه محقق با اشاره به آثار مربوط به شهيد حاج قاسم سليماني افزود :  سردار شهيد ما، الگوي بي نظير ولايت مداري، دشمن ستيزي و مردم‌داري بود كه همه چيز خود را در طبق اخلاص گذاشت و در نهايت براي تحقق آرمان‌هاي خود به شهادت رسيد كه اميدواريم ما هم بتوانيم در مسير نهادينه سازي مكتب سردار سليماني و آرمان‌هاي او گام برداريم.
ناطقي ضمن گراميداشت روز جهاني مقاومت و سالروز شهادت سردار سليماني، اظهار داشت: سخن از حاج قاسم در اين آثار سخن از يك ابرمرد است و براي سربازان قلم كه با اين انديشه سروكار دارند اين راه ادامه دارد.
وي در نقد و بررسي كتاب حاج قاسمي كه من ميشناسم، افزود : همه چيز اين كتاب بالاتر از سطح انتظار است؛ از طرح جلد كه تصويري كم‌ديده‌شده از حاج قاسم در جمع رزمندگان است؛ از عنوان كه علاوه بر درخشيدن اسم «حاج قاسم» دچار تأكيدهاي پشت‌سرهم است: «حاج قاسمي كه من مي‌شناسم»، «من مي‌شناسم» داراي بار معنايي زيادي است و نشان از رفاقت و نزديكي راوي به ايشان دارد.
حسين ناطقي در ادامه با اشاره به متن كتاب گفت: از نكات قابل توجه اين اثر نشان دادن وجه‌هاي متعدد و متنوع حاج قاسم است. از سير و سلوكش، از زندگي شخصي و اجتماعي‌اش. از روابط فردي و خانوادگي‌اش، از شخصيت رزمانه و بعضا طنازانه‌اش، از روحيات نظامي و فرهنگي‌اش، از ارتباطش با شهدا و خانواده شهدا، از همه چيز او در اين مجلد سعي شده است يادي شده باشد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ