فهرست

به همت كتابخانه عمومي استاد موذن پور آراني؛

نشست كتاب‌خوان كتابخانه‌اي به مناسبت روز حماسه و ایثار شهرستان برگزار شد

نشست كتاب‌خوان كتابخانه‌اي به مناسبت روز حماسه و ايثار شهرستان با حضور كودكان و نوجوانان فعال كتابخانه در كتابخانه عمومي استاد موذن پور آران و بيدگل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان اصفهان، نشست كتاب‌خوان كتابخانه استاد موذن پور آراني با معرفي 4 اثر برگزار شد.
در ابتداي اين نشست كه به مناسبت 4 دي‌ماه؛ روز حماسه و ايثار شهرستان آران و بيدگل برگزار شد، مرضيه سادات سعادتدار كتابدار كتابخانه  كتاب «كيمياگران عشق» نوشته فاطمه دلداده را معرفي كرد.
وي گفت: مجموعه حاضر روايتي از زندگي‌نامه شهداي هنرمند شهرستان آران و بيدگل است. بيوگرافي، شرح مختصري از زندگينامه، فرازهايي از وصيت‌نامه و تصاوير و عكس‌هاي بيش از هفتاد شهيد هنرمند شهرستان آران و بيدگل در اين مجموعه گردآوري شده است. در پايان كتاب شهرستان آران و بيدگل (دارالشهداء) معرفي شده و متن بيانات مقام معظم رهبري در ديدار با خانواده‌هاي شهداي كاشان و آران و بيدگل آورده شده است.
سپس مريم خاني عضو نوجوان كتابخانه به معرفي كتاب «طائران قدسي» اثر اكبر مسجدي آراني پرداخت و گفت: هشت سال دفاع مقدّس ملّت مسلمان و شريف ايران و مجاهدات هميشه ماندگار رزمندگان اسلام، با همه فراز و نشيب‌هايش، به خلق فرهنگي غني منجر شد كه به عنوان «فرهنگ مقاومت و پايداري» شناخته مي‌شود.
وی افزود: فرهنگ شهادت‌طلبي يعني خداباوري و خدامحوري، ايمان به معاد، اعتقاد راسخ بر حقّانيّت اسلام ناب محمّدي(ص)، ايستادگي در مقابل دشمنان، ايثار و فداكاري جهت حفظ ميراث ماندگار دين مبين اسلام، شوق جهاد، تجلّي تولّي و تبرّي، خستگي‌ناپذيري و اعتقاد به اِحدي الحُسنين.
خانی اظهر کرد: در اين مجموعه 7 جلدي، يادنامه هفتصد شهيد اعم از زندگي‌نامه و وصيّت‌نامه آنان به زيور طبع آراسته شد. اين كتاب را به تمام علاقه‌مندان به زندگي شهدا پيشنهاد مي‌كنم.

در ادامه زينب قنائي مقدم كتابدار كتابخانه در معرفي كتاب « بچه هاي كنار گلزار» گفت: اين كتاب نخستين بار در سال 1394 به چاپ رسيده است. كتاب «بچه‌هاي كنار گلزار» مجموعه‌ي خاطرات كوتاه خانوادهاي شهداي منطقه عباس آباد آران و بيدگل است كه توسط دفتر مستندساري انقلاب اسلامي و دفاع مقدس منتشر شده است. وي در ادامه به معرفي يكي از شهدايي كه نامشان در اين كتاب آورده شده براي حضار پرداخت.
سپس نرگس دهقانيان در معرفي كتاب« افلاكيان فرهنگ» اثر محمدرضا بينش برهمند گفت: اگر مي‌خواهيد با شهداي فرهنگي شهرستان آشنا شويد، كتاب «افلاكيان فرهنگ» را از دست ندهيد.
وي ادامه داد در اين كتاب به زندگي نامه و خاطرات 35 شهيد فرهنگي شهرستان آران و بيدگل پرداخته شده است.
گفتني شهرستان آران و بيدگل در طي دو عمليات كربلاي 4 و 5 ،121 شهيد به كشور و انقلاب تقديم كرده است و به خاطر نقش مهم حضور مردم در دفاع از كيان جمهوري اسلامي، از سال 84، روز 4 دي به عنوان روز حماسه و ايثار در تقويم آران و بيدگل ثبت شد.

عكس های مرتبط : كلمات كليدی : نشست کتاب‌خوان
نسخه قابل چاپ