فهرست

در نشست رونمایی از کتاب «د مثل دوستی» عنوان شد؛

والدین باید همراه با کودکان شان به مطالعه بپردازند تا کتاب و کتابخوانی در آنها نهادینه شود

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا حیدری ابهری نویسنده کتاب «د مثل دوستی» در نشست رونمایی از این کتاب، بر اهمیت مطالعه والدین همپا با کودکان برای نهادینه کردن کتاب و کتابخوانی در آنها تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان، آیین رونمایی از کتاب «د مثل دوستی» با حضور غلامرضا حیدری ابهری، نویسنده کتاب؛ علی هاشمی طاهری، رییس شورای اسلامی شهر کاشان؛ زهرا عبدی، کارشناس و نویسنده کتاب کودک و نوجوان و جمعی از مسئولین فرهنگی شهرستان، مسئولین کتابخانه های عمومی کاشان و اعضا کودک و نوجوان، در تالار فرهنگ اداره کتابخانه های عمومی کاشان برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین غلامرضا حیدری ابهری نویسنده و محقق در حوزه تعلیم و تربیت کودکان و نویسنده کتاب «د مثل دوستی» اظهار داشت: کتاب هایی که بنده در حوزه کودک و نوجوان نوشته ام بر اساس نیازی بوده که در جامعه وجود داشت.  والدین باید خودشان اهل مطالعه و کتابخوانی باشند و همراه با کودکانشان به مطالعه بپردازند تا کتاب و کتابخوانی در کودک نهادینه شود.
وی افزود: توصیه اصلی من به کودک و نوجوان این است که هر کسی طالب کمال است و انس به کتاب از کودکی در وجودش نباشد، قطعاً موفق نخواهد شد و به کمال نخواهد رسید. این جهان، جهان دانش است، دانش شبیه قدرت است هر چه این اندوخته تقویت شود زندگی راحت تر خواهد بود و برای هموارتر شدن این مسیر، کتاب خواندن مهمترین امر است.
در ادامه زهرا عبدی کارشناس ادبیات و نویسنده ادبیات کودک و نوجوان نیز در این نشست اظهار داشت: از دیدگاه من، عوامل مهمی در شخصیت انسان موثر است اما سه عامل در شخصیت فرد مهم تر است و آن وراثت، خود و محیط اجتماعی است.
وی افزود: در حال حاضر تاثیر محیط اجتماعی در جامعه روشن تر و پررنگ تر شده است. توصیه اصلی من به مسئولان و مدیران فرهنگی این است، آبشخور فرهنگی کودک و نوجوان توسط ما تأمین می‌شود پس کتابی که چاپ می شود، فیلم یا انیمیشن کودک که ساخته می شود همه و همه باید در راستای غنای فرهنگی و دینی کودک و نوجوان باشد.
عبدی گفت: چگونگی علاقه مند کردن کودکان به کتابخوانی در هر منطقه‌ای فرق دارد و نمی توان برای همه آنها یک نسخه ثابتی در نظر گرفت.
گفتنی است، در این رونمایی برخی از کتب حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا حیدری ابهری نویسنده کتاب «د مثل دوستی» از جمله «خداشناسی قرآنی کودکان»، «محمد (ص)مثل گل بود»، «دایره المعارف اسلام برای کودکان»، «با امام سجاد (ع) »، «مهربانترین پیامبر»، «پول خدا بچه ها» توسط اعضا کودک و نوجوان معرفی شد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ