فهرست

در جلسه انجمن خیرین کتابخانه ساز شهرستان نایین تأکید شد؛

لزوم گسترش و تقویت فعالیت‌ها و برنامه‌های انجمن خیرین کتابخانه‌ساز

نخستين جلسه انجمن خيرين كتابخانه‌ساز شهرستان نايين، با حضور مسئولان و اعضاي برگزيده، در محل فرمانداري نايين برگزار شد.

به گزارش روابط ‌عمومي اداره کتابخانه‌های شهرستان نايين، نخستين جلسه انجمن خيرين كتابخانه‌ساز شهرستان نايين با حضور حجه‌الاسلام‌و المسلمين سيد‌علي سجادي، نماينده ولي فقيه و امام‌جمعه نايين؛ محمدحسين نصرتي، فرماندار؛ حسين هاشم‌پور، رئيس اداره كتابخانه‌‌ها؛ محسن ميرزابيگي، معاون فرماندار و دیگر اعضاي برگزيده از ميان خيرين و فعالان فرهنگي شهرنايين با هدف فرهنگ‌سازي در جهت جذب، ساماندهي منابع، امكانات و جلب مشاركت مردم در امر خير كتابخانه‌سازي و توسعه فرهنگ كتابخواني در سالن اجتماعات فرمانداري نايين برگزارشد.
محمد حسين نصرتي، فرماندار شهرستان با ذكر اهميت فرهنگ مكتوب و كتابخواني عنوان كرد: هر جا كتاب و كتابخواني رشد پيدا كرد، آسيب‌هاي اجتماعي كم رنگ خواهد شد.
وي از تشكيل و رسميت اين انجمن پس از پيگيري ۳۰ ماهه و تلاشهاي هيئت موسس انجمن خيرين كتابخانه‌ساز شهرستان اظهار خرسندی کرد و گفت: همكاري مردم و سمن‌ها در حل بسياري از مشكلات اجتماع راهگشاست و با راهبري خيرين و برنامه‌ريزي‌هاي دقيق، انجمن در راه توسعه كتابخانه‌ها و ترويج كتابخواني بيش از پيش موثر خواهد بود.
حجت‌الاسلام سجادي، امام جمعه نایین با اشاره به اهميت كتابخانه‌هاي عمومي و نقش آن‌ها در فرهنگ سازي يك جامعه، گفت: كتابخانه‌ها نيز مانند ديگر مراكز علمي و موسسات پژوهشي و اماكن فرهنگي و مذهبي از جايگاه ويژه اي برخوردار هستند و بايد در جامعه امروز بيش از پيش شناخته شوند.
حسین هاشم‌پور، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ضمن خیرمقدم به خیرین و اعضای انجمن، به ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در زمینه جذب خیّرین و پروژه های خیّرساز کتابخانه های عمومی در سال های اخیر پرداخت و از همراهی و همکاری خیرین در توسعه کتابخانه های عمومی و ترویج کتابخوانی تقدیر کرد.
وی  با تأکید بر اینکه باید برای توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی همه مردم و مسئولان تلاش کنند، اظهار داشت: قطعاً خیرین شهرستان نایین هم برای تحقق این مهم کمک خواهند کرد.
محسن ميرزابيگي رئيس جلسه، برنامه‌هاي مجمع را به تفصيل مطرح كرد و به تشريح وظايف و برنامه‌هاي جلسه مجمع عمومي پرداخت.
طبق آراي مأخوذ رضا مفيدي، عظمت مفيدي، سيد عليرضا جعفري‌نائيني، عليرضا اقبال، جابر فخرايي، مهين خطيب‌نيا و محمد جواد ايماني به عنوان اعضاي اصلي و الهه‌سادات هاشميان و پرستو هيئتيان به عنوان اعضاي علي‌البدل هيأت مديره منصوب و در ادامه رأي‌گيري محمدرضا خدابخشيان به عنوان بازرس اصلي و بتول سقاباشي به عنوان بازرس علي‌البدل انتخاب شدند.

 
كلمات كليدی : انجمن خیرین کتابخانه ساز , فرماندار , امام جمعه , هیات مدیره
نسخه قابل چاپ