فهرست

با هدف تسریع روند تکمیل پروژه انجام شد؛

بازدید فرماندار شهرستان تیران و کرون از پروژه ساخت کتابخانه صاحب‌الزمان شهر عسگران

فرماندار شهرستان تیران و کرون به منظور اطلاع از آخرین وضعیت و تسریع روند انجام عملیات عمرانی کتابخانه عمومی صاحب‌الزمان شهر عسگران از این پروژه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان تیران و کرون، مجید حججی، فرماندار تیران؛ داوود گودرزی، شهردار عسگران و احمد احمدی رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان از پروژه ساخت کتابخانه عمومی صاحب‌الزمان این شهرستان بازدید کردند و از نزدیک در جریان امور قرار گرفتند.
مجید حججی، فرماندار شهرستان احداث کتابخانه و توجه به فضاهای فیزیکی را یکی از ابزارهای ترویج مطالعه خواند و گفت: برای عادت به مطالعه و كتابخوانی و بسترسازی فرهنگی برای آن، یك برنامه‌ ریزی صحیح و منطقی لازم است كه با ارایه راهكارها، فرهنگ كتابخوانی را در جامعه ایرانی عملی ساخته و به تداوم این فرهنگ در جامعه بینجامد.
وی اظهار داشت: آنچه یک جامعه را قدرت می‌بخشد علم است و در آموزه‌های دینی ما نیز این مسئله به‌خوبی عنوان شده ‌است. جامعه‌ای که برای یادگیری ارزش قائل بوده و افراد آن به طور مداوم در پی کسب علم ‌باشند، یک جامعة قدرتمند و اثرگذار در جهان خواهد بود. کتاب و کتاب‌خوانی نه‌تنها بر روی همة افراد جامعه، اثرات روحی و روانی بسیاری دارد، بلکه می‌تواند منجر به پیشرفت‌های قابل‌توجهی در سطح اجتماع شود.
حججی در ادامه با اشاره به نیاز مردم منطقه به کتابخانه و مسافت زیاد تا مرکز شهرستان، بر تکمیل پروژه ساختمان کتابخانه توسط شهرداری به عنوان مجری این در کم ترین زمان ممکن تاکید کرد.
داوود گودرزی، شهردار عسگران گزارشی از اقدامات و پیگیری‌های انجام شده در خصوص روند اجرا و تکمیل پروژه کتابخانه صاحب‌الزمان ارائه داد و گفت: امیدوارم تا دو ماه آینده شاهد بهره‌برداری از این پروژه فرهنگی باشیم.
احمد احمدی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نیز در این بازدید بیان کرد: پس از پایان عملیات عمرانی و تحویل ساختمان، اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان آمادگی تهیه منابع و تجهیزات کتابخانه را دارد و در کوتاه ترین زمان ممکن کتابخانه افتتاح خواهد شد.
گفتنی است، احداث کتابخانه صاحب‌الزمان شهر عسگران از سال ۱۳۹۳ با زیربنای ۵۳۴ مترمربع در سه طبقه و با اعتبارات استانی آغاز شده‌است. این کتابخانه دارای بخش‌های مختلفی چون مخزن، کتب مرجع، امانت، بخش کودک، سالن‌های مطالعه مجزا ویژه برادران و خواهران، نشریات، نمازخانه و بخش اداری است. 
كلمات كليدی : بازدید فرماندار , پروژه ساخت , کتابخانه‌های عمومی تیران و کرون , شهردار
نسخه قابل چاپ