فهرست

با حضور نویسنده اثر؛

آيين رونمايي كتاب «ستارگان کویر» برگزار شد

آيين رونمايي كتاب «ستارگان کویر» به همت كتابخانه عمومي مجمر زواره‌ای با حضور نویسنده اثر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اردستان، آيين رونمايي كتاب «ستارگان کویر» به همت كتابخانه عمومي مجمر زواره ای  با حضور دکترسید علی مرتضوی امامی، نويسنده كتاب؛ حسین علیزاده، مدرس دانشگاه و حوزه، عفت باقری، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردستان و سجاد تقوی، مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دربستر اسکای روم برگزار شد.
سید علی مرتضوی امامی، دکترای علوم سیاسی، مدرس دانشگاه و نويسنده كتاب گفت: زیارت قبور ائمه وامام‌زادگان یکی از موضوعاتی است که درزندگی مسلمان‌ها از جایگاه ویژه‌ای برخودار است و بر اساس آموزه‌های دینی حائز اهمیت و توجه بسیار است.وجود امامزادگان در نواحی مختلف ایران ردپایی از تاریخ تشیع و سیر تکامل یافته عشق و ارادت و علاقه مردم ایران به خاندان عصمت و طهارت (ع) است.
مرتضوی امامی ادامه داد: کتاب «ستارگان کویر» ضمن معرفی چند امامزاده در شهرستان اردستان و منطقه زواره به معرفی پاره ای از کرامات این امامزاده ها نیز پرداخته تا شاید بدین وسیله خواننده معرفتی عمیق نسبت به این خاندان پیدا کند و به شناختی هرچند نسبی از امور معنوی دست یابد.
در ادامه حسین علیزاده، مدرس دانشگاه و منتقد ضمن تقدیر و تشکر از زحمات نویسنده گفت: نگارش چنین کتاب‌هایی باعث تحکیم ارتباط معنوی افراد با امامزادگان به عنوان ملجا و پناهگاه خواهد شد.
علیزاده به بررسی اجمالی کتاب پرداخت و اشاره کرد: طرح جلدکتاب ضمن زیبایی بصری فاقد معرفی مختصری از کتاب بر روی آن می باشد.و خواننده با نگاه اول متوجه موضوع نخواهد شد.
وی با بیان اینکه درنگارش کتاب توجه به علائم نگارشی کمتر شده است، اصلاح آن را در چاپ مجدد کتاب ضروری دانست و همچنین بیان کرامات عنوان شده را متواتر ندانست و از نویسنده خواست جهت سند بخشی به محتوا، کرامات و حکایات ذکرشده در کتاب را از افراد مختلفی بیان کند چرا که بیان چندین کرامت از یک نفر موجب کاسته شدن از اعتبار محتوایی خواهد شد.
در ادامه سجاد تقوی، مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن تشکر از مجموعه کتابخانه جهت برگزاری چنین نشست‌هایی اقدام نویسنده را بسیار حائز اهمیت دانست ومعرفی امامزادگان و بیان کرامات آن بزرگواران را در راستای تکریم آنان مهم دانست و از مسئولان متولی خواست همایش هایی را با عنوان بررسی کرامات و زندگانی امامزادگان برگزار کنند.
گفتنی است كتاب «ستارگان کویر» بررسی امامزادگان اردستان که توسط سید علی مرتضوی امامی به نگارش درآمده و انتشارات کلک خیال آن را به چاپ رسانده است.

 
كلمات كليدی : رونمایی کتاب , معرفی کتاب , کتابخانه‌های عمومی اردستان
نسخه قابل چاپ