فهرست

به همت اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اردستان؛

نشست«دانشجوي امروز، آينده ساز فرداي كشور» برگزار شد

نشست ويژه گراميداشت روز دانشجو با عنوان «دانشجوي امروز، آينده ساز فرداي كشور» به همت اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اردستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اردستان ، نشست ويژه گرامي‌داشت روز دانشجو با عنوان «دانشجوي امروز، آينده ساز فرداي كشور» به همت اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اردستان با همكاري دانشگاه پيام نور اردستان با حضور حجت‌الاسلام والمسلمين سيدعلي طباطبائي‌نژاد، رييس اداره تبليغات اسلامي، محمد ابراهيم ايرج‌پور، رييس دانشگاه پيام نور وجمعي از دانشجويان دردانشگاه پيام نور اردستان برگزار شد.
 محمد ابراهيم ايرج پور، رييس دانشگاه پيام نور در اين  نشست ضمن تبريك روز دانشجو به تمامي دانشجويان و علم آموزان ايران اسلامي گفت: 16 آذر،روزي است كه نشان از پايمردي و ايستادگي دانشجوي مسلمان در برابر نظام سلطه دارد و نمادي از هوشياري و بيداري جوانان اين سرزمين بوده است؛ در واقع اين روز، به ياد ۳ دانشجو (مصطفي بزرگ‌‌نيا، احمد قندچي و آذر شريعت‌رضوي) است كه در اعتراض به ديدار رسمي نيكسون معاون رئيس جمهور آمريكا با شاه پهلوي  آنهم چندي پس از كودتاي ننگين آمريكايي ۲۸ مرداد، توسط رژيم ستمشاهي به شهادت رسيدند.
وي با بهره‌گيري از بيانات مقام معظم رهبري گفت:  سياست زدگي و سياست بازي به هيچ وجه مورد تأييد نيست؛ اما سياست‌گري و برخورداري از قدرت فهم و تحليل سياسي، نياز مبرم دانشجويان و دانشگاههاي كشور است.
در ادامه اين نشست حجت الاسلام سيدعلي طباطبايي‌نژاد، رييس اداره تبليغات اسلامي گفت: دانشجو  داراي دو خصلت و شاخص جواني و آرمانگرايي است و عدالت خواهي، ظلم گريزي و استعمار ستيزي ويژگي‌هايي است كه به واسطه جواني و آرمانگرايي در جامعه دانشجو بروز و ظهور ر خواهد كرد.
وي تصريح كرد: دانشجو بايد واقع نگر باشد و با چشم باز، با انديشه نو و با صافي و زلالي جواني بايد بتواند در تصميمات مسئولان تاثيرگذار باشد و بر  مطالعه كتاب «معراج السعاده » نوشته ملااحمد نراقي؛ «استاد» عشق نوشته ايرج حسابي  و زندگي نامه شهدا تاكيد كرد.
در پايان نگين عابدي، دانشجوي فرهنگي دانشگاه پيام نور كتاب «دانشجوي امروز: بايدها و نبايدهاي زندگي دانشجويي» اثر مصطفي يوسفي را معرفي كرد.
عابدي گفت: مصطفي يوسفي در كتاب «دانشجوي امروز: بايدها و نبايدهاي زندگي دانشجويي»  سعي بر اين دارد دانشجويان را با محيط دانشگاه، افراد و اماكن مرتبط با دانشگاه آشنا كرده تا بتوانند به پاسخ برخي از پرسش‌هاي خود برسند.
كتاب دانشجوي امروز راهنمايي كاربردي براي استفاده بهتر از دوران دانشجويي است. نويسنده در اين كتاب با زباني ساده و بياني دوستانه و گاه آميخته با طنز و با بهره‌گيري از راهنمايي‌ها و تجربيات اساتيد و مشاوران دانشگاه و استفاده از آثار و متون معتبر و مختصر تجربه‌اي كه خود در طول تحصيل و معاشرت با هم قطاران در دانشگاه محل تحصيل و ساير دانشگاه‌ها بدست آورده، موضوعاتي را طرح و توضيحي هرچند كوتاه درباره آن‌ها مي‌دهد. 
كلمات كليدی : روزدانشجو , معرفی کتاب , کتابخانه‌های عمومی اردستان
نسخه قابل چاپ