فهرست

به همت كتابخانه عمومي شهيد جمشيد توكلي؛

معرفي 5 عنوان كتاب در نشست كتاب‌خوان كتابخانه‌اي

نشست كتاب‌خوان كتابخانه‌اي با حضور بانوان فعال كتابخانه در محل كتابخانه عمومي شهيد جمشيد توكلي برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان لنجان،نشست كتاب‌خوان كتابخانه شهيد جمشيد توكلي با معرفي 5 اثر برگزار شد.
در ابتداي اين نشست مرضيه ملت كتاب « نخلها و آدمها» نوشته نعمتالله سليماني را معرفي كرد.
وي گفت: اين كتاب يكي از طولاني‌ترين رمان‌هايي است كه درباره دفاع مقدس به نگارش درآمده است. اين رمان، داستان حمله رژيم بعث عراق به ايران و ايستادگي جوانمردان آباداني و خرمشهري دربرابر هجوم يكباره عراقي‌ها است. دركتاب تعادل بين فضاهاي پشت جبهه و داخل جبهه به خوبي رعايت شده است.
سپس فاطمه صباحي مقدم به معرفي كتاب «جايگاه رزق انسان در هستي» اثر اصغر طاهرزاده پرداخت و گفت: كتاب حاضر با استناد به آيات و روايات، به بررسي جايگاه رزق در زندگي انسان ها، جايگاه تلاش انسان ها و محدوده آن در ارتباط با تامين رزق اختصاص يافته است. رزق حقيقي و غير حقيقي؛ جايگاه اعتماد به سخنان ائمه معصومين (ع) در رزق؛ رزق فرداي نيامده؛ مقدرات حكيمانه، بستر تعالي انسان‌ها، و زندگي، ماوراي وسعت و تنگي رزق از سرفصل‌هاي كتاب است
در ادامه مريم اديبي در معرفي كتاب « مدير مدرسه» اثر جلال آل احمد گفت: اين كتاب نخستين بار در سال 1958 وارد بازار نشر شد و  با نثر ساده و موجز خود، ماجراهاي پيش آمده براي راوي به عنوان مدير يك مدرسه را روايت مي‌كند.
سپس نسيم الماسي در معرفي كتاب« ملكه ويكتوريا» اثر اليزابت لانگفورد گفت: اگر مي‌خواهيد با وقايع و اتفاقات درخشان‌ترين امپراطوري‌هاي انگلستان آشنا شويد، كتاب «ملكه ويكتوريا» را از دست ندهيد.
وي ادامه داد:  اليزابت لانگفورد سرگذشت ملكه‌اي را به تصوير مي‌كشد كه به مدت 64 سال بر بريتانيا حكومت كرد و طولاني‌ترين زمان سلطنت اين سرزمين را به خود نسبت داد.
در پايان فرحناز عشاير مسئول كتابخانه شهيد جمشيد توكلي كتاب «وقت بيداري» اثر حسن قدوسيزاده را معرفي كرد.
عشاير گفت: کتاب «وقت بیداری» شامل مهارت‌هایی است تا به شما بیاموزد چطور در زمانی که دیگران نمی‌توانند سالم و بانشاط باشند، بر بیماری‌ها و سختی‌ها چیره شوید و سالم و بانشاط زندگی کنید.

 
كلمات كليدی : نشست کتاب‌خوان , معرفی کتاب , کتابخانه‌های عمومی لنجان
نسخه قابل چاپ