فهرست

به میزبانی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرضا؛

سلسله نشست‌های «کتاب،سایبان شهر» برگزار شد

سلسله نشست‌های «کتاب سایبان شهر» با شعار «همراه با کتاب، همگام با تولید» به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرضا، سمیرم و دهاقان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شهرضا، سلسله نشست‌های «کتاب سایبان شهر» با شعار «همراه با کتاب، همگام با تولید» به میزبانی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهرضا و با مشارکت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سمیرم و دهاقان به صورت مجازی در فضای اسکای روم برگزار شد.
در این نشست محمد حیدری، مدیر انتشارات کتیبه ماندگار از شهرستان شهرضا؛ مهدی و سمیه بهرامیان، فعالان حوزه فرهنگی، اجتماعی و هنری از شهرستان سمیرم و مرتضی نامداری، نویسنده، گلخانه دار و موسس رصد خانه شهر گلشن از شهرستان دهاقان حضور داشتند.

محمد حیدری، مدیر انتشارات کتیبه ماندگار شهرضا گفت: در حوزه نشر و نویسندگی اولین قدم انتقال اطلاعات ذهن نویسنده بر روی کاغذ است. البته هدف و انگیزه نویسنده از مهمترین مسائلی است که نباید از آن غافل شد.
حیدری در ادامه به توضیح مراحل چاپ کتاب پرداخت و گفت: مسلما اولین گام برای چاپ کتاب، تالیف یک محتوای مناسب است. محتوای کتاب می‌تواند داستان، شعر، ترجمه یا تالیف متون علمی، خاطرات و غیره باشد. بهتر است متن به صورت تایپ شده تهیه شود تا روند چاپ و مراحل نشر سریع‌تر پیش رود.
وی تصریح کرد: در پروسه چاپ کتاب مهمترین مرحله، واسپاری و اعلام وصول است. اعلام وصول مجوز پخش کتاب است و این کار در حقیقت به این معنی است که چاپ کتاب صورت گرفته و هیچ‌گونه مغایرتی با نسخه ثبت شده، ندارد و پخش آن بلامانع است.
وی در پایان افزود: جای خالی کتاب با هیچ چیز پر نمی‌شود و نوجوانان و جوانان نیاز دارند با کتاب ارتباط بیشتری برقرار کنند.

در ادامه سمیه بهرامیان ضمن توضیح در مورد چگونگی تاسیس موزه تنوع زیستی و فرهنگی سمیرم گفت: موزه تنوع زیستی و فرهنگی سمیرم دارای چهار بخش تنوع زیستی، بازیافت و بازآفرینی، فرهنگی و اهدایی‌های مردم و کتابخانه می‌باشد که هر بخش جذابیت خاص خود را دارد.

در پایان گفتگو مرتضی نامداری، نویسنده، گلخانه‌دار و موسس رصدخانه شهر گلشن گفت: رصد خانه شهر گلشن از نظر شرایط ساختمانی و محل قرارگیری در استان اصفهان کم نظیر است. این رصد خانه به شکل هشت ضلعی و دارای 24 متر ارتفاع است.
نامداری در پایان به معرفی دو کتاب  خود با عنوان «اثری از پدر» و «کاروان دانستنی افراد خجالتی» پرداخت.
گفتنی است تندیسی به رسم یادبود به مهمانان این نشست اهدا شد.

 
كلمات كليدی : کتاب،سایبان شهر , کتابخانه‌های عمومی شهرضا , کتابخانه‌های عمومی دهاقان , کتابخانه‌های عمومی سمیرم
نسخه قابل چاپ