فهرست

فرماندار شهرستان شهرضا؛

جشنواره كتابخواني رضوي فرصتي مغتنم براي تحقق فرهنگ كتابخواني و آشنايي خانواده‌ها با سيره اهل بيت(ع) است

فرماندار شهرستان شهرضا با صدور پيامي خواستار مشاركت حداكثري مردم در يازدهمين جشنواره كتابخواني رضوي شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شهرضا، ناصر اسدي، فرماندار شهرستان شهرضا با صدور پيامي خواستار مشاركت مردم در برگزاري يازدهمين دوره جشنواره كتابخواني رضوي شد.  
متن پيام به شرح ذيل است: 
«بسمه تعالي»

باسلام و تحيت

در فرهنگ، اعتقادات و باورهاي مردم فرزانه ايران زمين، كتاب عنصري به غايت متعالي، با اهميت و ارزش آفرين قلمداد مي‌گردد. كتاب براي اهل خرد ميراثي جاودان است و مطالعه و انس با كتاب مايه فرزانگي و نردباني مطمئن براي ارتقاء رشد و كمال فردي و جمعي است.

در اين ايام كه متاسفانه بيماري منحوس كرونا ساختارهاي اجتماعي و عمومي اقصي نقاط جهان را به دليل رعايت شيوه نامه‌هاي پيشگيرانه و مقابله‌اي با اوقات فراغت بيشتري روبرو ساخته، موضوع مطالعه هدفمند و مبتني بر برنامه ريزي پويا و پايا مي تواند تا حد زيادي در راستاي تعالي افكار و توسعه افهام به شيوه اي كارآمد عمل نمايد.

جشنواره ملي مستحسن «كتاب خواني رضوي» اقدامي به غايت ارزنده و شايسته تحسين است كه علاوه بر تبليغ و تبيين سيره، شخصيت و ابعاد زندگاني شمس الشموس، خسرو اقليم طوس، انيس النفوس، امام علي ابن موسي الرضا (عليه آلاف تحيه و الثنا) - هشتمين حجت سرمد - زمينه را براي پويايي فرهنگي جامعه و اشاعه و ترويج فرهنگ رفيع و منيع كتاب و كتابخواني فراهم مي نمايد.

با تقدير وافر از بانيان و دست اندركاران اين رويداد فاخر فرهنگي و اعتقادي، از عموم صاحبان خرد و انديشه، كتاب دوستان و فرهيختگان به ويژه نهادها و اقشار مختلف مردم شريف و فرهنگ دوست شهرستان شهرضا براي مشاركت همه جانبه در اين جشنواره ملي دعوت كرده و اميد آن دارم با حمايت و همراهي وسيع و پرشور همه علاقمندان به فرهنگ والاي ديني و محبان اهل بيت(ع)، امسال جشنواره پيشرو به صورتي باشكوه تر و شايسته تر از ادوار پيشين برگزار گردد و همراه با همه مردم قدر شناس و ولايتمدار ايران شاهد آثار و بركات آن در ترويج سبك زندگي اسلامي براي همگان بالاخص خانواده ها باشيم.

ناصر اسدي

فرماندار و رئيس انجمن كتابخانه هاي شهرستان شهرضا

كلمات كليدی : پیام دعوت , فرماندار شهرضا , جشنواره کتابخوانی رضوی , کتابخانه‌های عمومی شهرضا
نسخه قابل چاپ