فهرست

با ریاست فرماندار؛

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردستان برگزار شد

دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردستان در سال جاری با ریاست فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره  کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردستان، دومین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردستان در سال جاری به ریاست حمیدرضا تاملی، فرماندار اردستان و با حضور حجه الاسلام والمسلمین حسن دهشیری، امام جمعه اردستان؛ حجه الاسلام والمسلمین احسان اله برزگرپیشه، امام جمعه مهاباد؛ حکمت ایزدی، کارشناس انجمن‌های اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان و عفت باقری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری اردستان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حمیدرضا تاملی، فرماندار اردستان ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در عرصه کتابخوانی شهرستان، اقدامات کتابخانه‌های عمومی در شهرستان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این مجموعه پر رنگ تر از قبل در حال فعالیت است و  جهت پیشبرد اهداف فرهنگی نیاز به حمایت مسئولان شهرستان دارد.

وی تاکید کرد: واریز نیم درصد که تکلیف قانونی است باید به طور جد در دستور کار شوراهای اسلامی شهرهای این شهرستان قرار گیرد و  واریز نیم درصد از درآمد شهرداری ها به حساب انجمن  از مواردی  است که شخصا بصورت ماهانه پیگیری خواهد کرد.

در ادامه حکمت ایزدی، کارشناس انجمن‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی نیز با اشاره به حضور فرهیختگان در شهرستان اردستان به ویژه در انجمن کتابخانه‌ها،  این شهرستان را مستعد رویداد های عظیم فرهنگی دانست و همگی را دعوت بر مشارکت در امور فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان اردستان کرد.

عفت باقری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردستان ضمن گزارش اقدامات عمرانی و عملکرد فرهنگی کتابخانه‌ها از ابتدای سال 1400 گفت: با توجه به شرایط کرونایی کشور و تعطیلی‌هایی که در کتابخانه‌های عمومی روی داد، فعالیت‌های فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی خاموش نبوده بلکه پویاتر شده است و همه باید کمک کنیم تا فرهنگ کتابخوانی قوت بیشتری بگیرد؛ چراکه امروز همه در فضای مجازی مشغول هستند و باید تلاش کنیم نگاه همگان را به کتاب و مطالعه معطوف کنیم.

در پایان حجه الاسلام والمسلمین حسن دهشیری، امام جمعه اردستان با اشاره به حدیث (امام علی علیه السلام :اَلْکُتُبُ بَساتینُ الْعُلَماءِ.کتاب ها، بستان‌های دانشوران است.) کتابها را نیازمند مواظبت و حراست دانسته، کتابداران را محترم شمرد و خود را حامی کتابداران اعلام کرد و  انس با کتاب را اولویت زندگی هر فرد دانست و بر قرار دادن کتاب در سبد خرید خانواده‌ها تاکید کرد.

واریز نیم درصد درآمد شهرداری ها با پیگیری شوراهای هر شهر و بخش، اجرای فعالیت‌های فرهنگی برجسته در هفته کتاب، پیگیری شوراها جهت احداث کتابخانه مرکزی از  مهم‌ترین مصوبات این جلسه بود.

كلمات كليدی : جلسه انجمن , فرماندار , اردستان , نیم درصد شهرداری
نسخه قابل چاپ