فهرست

به ميزباني كتابخانه علامه نائيني شهرستان اصفهان؛

ويژه برنامه‌اي ویژه بزرگداشت روز نيروي انتظامي برگزار شد

ويژه برنامه‌اي ویژه بزرگداشت روز نيروي انتظامي به ميزباني كتابخانه علامه نائيني شهرستان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اصفهان ،ويژه برنامه‌اي به مناسبت روز نيروي انتظامي با همكاري كلانتري 26اصفهان و با حضور  اعظم رستمي، کارشناس دايره اجتماعي نيروي انتظامي به ميزباني كتابخانه عمومي علامه نائيني شهرستان اصفهان از طريق پلتفرم اسكاي روم برگزار شد.
زهرا موجودي، مسئول كتابخانه عمومي علامه نائيني شهرستان گفت: نیروی انتظامی یک نهاد اجتماعی است و ایجاد نظم و امنیت از مهمترین وظایف قانونی این نیرو است، نقش آن در تأمین وحفظ امنیت و احساس امنیت، محوری و اثرگذارتر از سایر نهادها و سازمانها است.
موجودي ادامه داد: مهمترین وظيفه اين نيرو بر اساس سخنان مقام معظم رهبري و فرماندهي كل قوا، پاسداري از ارزش‌هاي اصيل انقلاب اسلامي است.
اعظم رستمي، کارشناس دايره اجتماعي نيروي انتظامي به آسيب‌هاي فضاي مجازي به ويژه در نوجوانان و جوانان اشاره كرد و گفت : انزوا و افسردگی از آسیب‌های روان‌شناختی رایج استفاده از فضای مجازی برای کودکان و نوجوانان است. این آسیب‌ها به‌ویژه کودکانی و نوجوانانی را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد که زمان زیادی را در اینترنت سپری می‌کنند و به ‌نوعی از اجتماع و تماس رودررو با دیگران به دور افتاده‌اند. فضای مجازی نقش نوعی محرک مصنوعی را برای کودکان بازی می‌کند و اگر در استفاده از آن زیاده‌روی شود، کودک در مواجهه با فعالیت‌های معمول روزمره کسل و بی‌حوصله خواهد شد.
رستمي گفت:حضور در فضاي مجازي اجتناب ناپذير است اما آموزش به فرزندان در نحوه استفاده از این فضاها و ابزار رایانه‌ای مي تواند تا حد زيادي از آسيب‌هاي احتمالي بكاهد.
در پايان رستمي به پرسش‌هاي حاضرين در جلسه پاسخ داد.
گفتنی است تقدیر از این کارشناس نیروی انتظامی و اهدای هدیه‌ای به رسم يادبود پایان‌بخش مراسم بود.  

 
كلمات كليدی : نیروی انتظامی , کتابخانه‌های عمومی اصفهان , بزرگداشت , فضای مجازی
نسخه قابل چاپ