فهرست

فرمانده سپاه ناحيه شاهين شهر و ميمه در ديدار جمعي از كتابداران شهرستان؛

بدون شك، رشد اجتماعي و غرور مدني در جوامع مرهون كتاب و كتابخانه است

کتابداران شهرستان شاهین‌شهر با فرمانده سپاه ناحيه شاهين شهر و ميمه دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهين‌شهر، سرهنگ حميدرضا مجيري، فرمانده سپاه ناحیه شاهین‌شهر و میمه در دیدار جمعي از كتابداران شهرستان و ميمه به نقش مهم كتابداران در ارتقاء فرهنگ مطالعه اشاره كرد و گفت: كتابداران مي توانند تجلي بخش و بيان ‌كننده نقش مهم كتابخانه‌هاي عمومي در جامعه باشند.
وي ادامه داد: گسترش فرهنگ مطالعه و كتابخواني يكي از شاخص‌هاي رشد و بالندگي هر كشور محسوب مي‌شود و مي توان گفت يكي از عوامل اصلي ميزان مطالعه، عادت افراد آن جامعه به مطالعه است كه اين مهم، خود در درازمدت عملي و نهادينه خواهد شد.
فرمانده سپاه ناحيه شاهين شهر و ميمه افزود: در راستاي تأكيد فرمايشات مقام معظم رهبري در خصوص تلاش براي تثبيت جايگاه و شأن كتاب در سبد كالاي فرهنگي خانوارها، مي توان گفت: تلاش و سعي در اين مسير از مهمترين گامهاي رونق‌بخشي به حوزه كتاب و كتابخواني است.
سرهنگ مجيري در ادامه به جايگاه كتابداران در ترويج فرهنگ مطالعه اشاره كرد و گفت: كتابداران و كتابخانه‌هاي عمومي به دليل ارتباط بيشتر با افراد جامعه به خصوص قشر فرهيخته و تحصيل كرده جامعه، مي توانند نقش اساسي در اين حيطه ايفا كنند؛ چون كه  يكي از اهداف سازماني كتابخانه‌هاي عمومي ترغيب به كتابخواني و گسترش فرهنگ مطالعه است.
فرمانده سپاه ناحيه شاهين شهر و ميمه در ادامه از تلاشهاي دلسوزانه و متعهدانه مسئولان و كتابداران حاضر به نمايندگي از تمامي همكاران شاغل در اين بخش در شهرستان تقدير و تشكر کرد و اين ديدار را در تعامل كتابخانه‌هاي عمومي و ناحيه سپاه و بسيج شهرستان تأثير گذار، قلمداد کرد.
مریم کیان‌ارثی،مسئول كتابخانه شهيد دستغيب شاهين شهر  نیز در این دیدار گزارشي از برنامه‌هاي پيش رو و فعاليت‌هاي انجام شده در كتابخانه را ارائه كرد و گفت: كتابخانه‌هاي عمومي مي توانند نقش بسزايي در پيشرفت «نهضت كتابخواني»  و جامه عمل پوشيدن به منويات مقام معظم رهبري در اين موضوع در جامعه ايفا كنند.
كيان ارثي افزود: كتابخانه‌هاي عمومي در صورت برخورداري از امكانات لازم، منابع غني علمي و كتاب‌هاي مناسب با توجه به نيازهاي مراجعان، مي‌توانند عامل موثري در تشويق اقشار مختلف مردم به مطالعه و در نتيجه رشد و رسيدن به جايگاه واقعي كتابخانه هاي عمومي در جامعه شوند.
در پايان اين ديدار ضمن پيشنهاد راه اندازي كافه كتاب در برخي پايگاههاي بسيج شهرستان از سوي سرهنگ مجيري، کتابداران به ارائه  نظرات و پيشنهادات خود در راستاي گسترش فرهنگ كتاب و كتابخواني شهرستان پرداختند.


 
كلمات كليدی : فرمانده سپاه , کتابخوانی , کتابخانه‌های عمومی شاهین شهر , دیدار
نسخه قابل چاپ