فهرست

معاون فرماندار خمینی‌شهر؛

سرمایه‌گذاری در امر مطالعه به رشد فرهنگی جامعه کمک می‌کند

اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمینی‌شهر در سال جاری به ریاست معاون فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره  کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمینی‌شهر، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمینی‌شهر به ریاست علی شمسی، معاون سیاسی امنیتی فرماندار خمینی‌شهر و با حضور سید محسن تجویدی، شهردار شهر درچه؛ محسن صادقی، عضو شورای شهر خمینی‌شهر؛ توکل صالحی، معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ مجتبی درویشی، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و سایر اعضای انجمن در دفتر جلسات فرمانداری خمینی‌شهر برگزار شد.

شمسی در این جلسه در خصوص اهمیت مطالعه و نقش سازمان‌های همکار و اعضای انجمن در تشویق جامعه به کتاب و کتابخوانی و توسعه کتابخانه‌ها مطالبی را عنوان کرد و گفت: هرچه بیشتر در زمینه کتابخوانی سرمایه‌گذاری شود، به توسعه فرهنگی جامعه کمک بیشتری خواهد شد.

وی بر ضرورت اختصاص مکانی به کتابخانه شهر اصغرآباد تا زمان تکمیل پروژه احداث کتابخانه تاکید کرد.

مجتبی درویشی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمینی‌شهر نیز گزارشی از فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی خمینی‌شهر در شش‌ ماهه نخست سال جاری ارائه کرد.

وی همچنین به تشریح برنامه‌های یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و گزارشی از مشارکت شهروندان و نهادهای مختلف در جشنواره رضوی ارائه داد.

جمعی از اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی خمینی‌شهر نیز در این نشست به بیان دیدگاه‌های خود برای اجرای بهتر برنامه‌های فرهنگی در شرایط همه‌گیری کرونا و جلب مشارکت در جشنواره کتابخوانی رضوی پرداختند.

راه اندازی بخش گنجینه کتب نفیس در کتابخانه علامه میرداماد با همکاری شهرداری، تکمیل تعمیرات کتابخانه مرکزی شهرستان از محل نیم درصد بدهی‌های سال‌های گذشته، تعیین فازهای زمان‌بندی شده پروژه کتابخانه شهر اصغرآباد و برگزاری برنامه‌های کتاب محور با مشارکت اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی از مهم‌ترین مصوبات جلسه بود. 

كلمات كليدی : جلسه انجمن , کتابخانه‌های عمومی خمینی‌شهر , معاون فرماندار , جشنواره کتابخوانی رضوی , کتابخوانی
نسخه قابل چاپ