فهرست

در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نجف‌آباد تأکید شد؛

لزوم همکاری دستگاه‌های فرهنگی نجف‌آباد برای برگزاری باشکوه جشنواره کتابخوانی رضوی

جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نجف‌آباد به ریاست فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره  کتابخانه‌های عمومی شهرستان نجف‌آباد، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان نجف‌آباد با حضور مجتبی راعی، معاون استاندار و فرماندار نجف‌آباد؛ سیدحسن لوح موسوی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ نبی‌الله صالحی، معاون سیاسی امنیتی فرمانداری؛ مجید پزشکی، رئیس شورای شهرستان نجف آباد؛ محمد مهدی فردوسی، شهردار شهر گلدشت؛ حسین حجازی، شهردار کهریزسنگ؛ احمد احمدی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و جمعی از مسئولان به منظور پیگیری مصوبات جلسه قبل، ارائه گزارش برنامه‌های کتابخانه‌های شهرستان در ایام کرونا، فراهم کردن کتاب و کتابخانه برای مناطق آسیب پذیر و حاشیه‌نشین، اعلام گزارش برنامه‌های اجرا شده در سال 1400 در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان تشکیل شد.

فرماندار نجف‌آباد در این نشست یکی از اهداف انجمن کتابخانه‌ها را تامین سرانه‌های لازم کتابخانه‌ها در سطح شهرستان دانست و گفت: باید این اولویت ها علی الخصوص در مناطق حاشیه‌ای احصا شود تا بتوان هدف‌گذاری و سطح بندی را انجام داد و سپس به ایده‌آل ها در مناطق مختلف دست یافت.

مجتبی راعی با اشاره به نقش کتابخانه‌های عمومی در افزایش دانش مردم، اظهار داشت: در جامعه امروزی و با توجه به شرایط کرونایی کشور، کتابخانه‌های عمومی بایستی با اجرای برنامه‌های خلاقانه و متنوع در ایجاد انگیزه برای خواندن کتاب فعالیت کنند.

وی ضمن تاکید بر لزوم برگزاری جلسات منظم انجمن از مسئولان دستگاه‌های فرهنگی شهرستان خواست در برگزاری و دعوت مردم برای شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اداره کتابخانه‌های عمومی همکاری و تعامل داشته باشند.

در ادامه سید حسن لوح موسوی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و دبیر انجمن کتابخانه های عمومی نجف‌آباد گزارشی از اقدامات و پیگیری‌های انجام شده در خصوص اختصاص زمین برای ساخت کتابخانه در آزادگان ارائه داد.

احمد احمدی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نیز با تشریح روند اجرای مصوبات جلسه قبل، گزارشی از مشارکت شهروندان و نهادهای مختلف در جشنواره رضوی ارائه داد و از شهرداران گلدشت و کهریز سنگ به دلیل واریز نیم درصد شهرداری ها قدردانی کرد.

 وی همچنین گزارشی از اهدای 6 هزار و 294 عنوان کتاب در راستای جشنواره «بحار کتاب و انوار دانایی» ارائه داد و خواستار رفع مشکلات کتابخانه‌های ویلاشهر و یزدانشهر شد.

در این نشست، اعضای حقیقی و حقوقی انجمن‌ کتابخانه‌های عمومی شهرستان نجف‌آباد به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.

همکاری دستگاه‌های اجرایی و فعالان فرهنگی با اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان برای جلب مشارکت حداکثری مردم در یازدهمین دوره جشنواره رضوی، تهیه و نصب بنر جشنواره رضوی توسط شهرداری در معابر، پیگیری و مساعدت اداره راه و شهرسازی برای تامین زمین جهت احداث کتابخانه در شهرک ویلاشهر و شهرک آزادگان، تکمیل کتابخانه نهضت آباد و حتی الامکان افتتاح آن در دهه فجر توسط دهیاری نهضت‌آباد، پیگیری راه‌اندازی کتابخانه سیار با مشارکت اداره کتابخانه‌ها و کانون پرورش فکری و شهرداری توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اهدای لوح تقدیر با امضای فرماندار به برگزیدگان کتابخوانی در سال 1400، برگزاری برنامه‌های هفته کتاب با همکاری شهرداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه‌ها در مهر ماه و مساعدت در نظافت کتابخانه امام موسی یزدانشهر توسط شهرداری نجف‌آباد از مهم ترین مصوبات این جلسه بود.

كلمات كليدی : جلسه انجمن , فرماندار , جشنواره کتابخوانی رضوی , رضوی
نسخه قابل چاپ