فهرست

در راستای برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی؛

نشست هم‌انديشي كتابداران لنجان برگزار شد

نشست هم‌انديشي كتابداران با هدف بررسي وضعيت و مشكلات كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان لنجان در راستاي برگزاري جشنواره كتابخواني رضوي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان لنجان، نشست هم‌انديشي كتابداران كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان لنجان به منظور تشريح برنامه‌ها و مشكلات كتابخانه‌هاي اين شهرستان در راستاي برگزاري جشنواره كتابخواني رضوي در فضاي مجازي باحضور فرزانه خدادادي، رئيس اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان لنجان؛ مرضيه سعيدي زاده، رابط فرهنگي؛ مليحه سليميان، رابط روابط عمومي و كتابداران شهرستان در پلتفرم اسكاي روم برگزار شد.
فرزانه خدادادي، رئيس اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان لنجان ضمن تقدير از تلاش مسئولان و كتابداران شهرستان و بررسي عملكرد همكاران در اجرا و پيشبرد اهداف از پيش تعيين شده جشنواره كتابخواني رضوي بر لزوم برنامه‌ريزي و هماهنگي جهت برگزاري برنامههاي فرهنگي متنوع و گسترده با همكاري ساير مراكز فرهنگي از جمله مدارس و مهد كودك‌ها تاكيد كرد.
خدادادي از كتابداران خواست با توجه به شرايط كرونايي ضمن جلوگيري از آمارسازي در راستاي رفع نيازهاي فرهنگي اعضا در برگزاري مسابقه رضوي در فضاي مجازي و دسترس‌پذير كردن منابع اطلاعاتي براي اقشار مختلف مردم تلاش مضاعف داشته باشند.
 وي همچنين جشنواره كتابخواني رضوي را فرصتي براي آشنايي و گسترش فرهنگ رضوي و ارتباط برقرار كردن هرچه بهتر با اهل بيت عصمت و طهارت (ع) و همچنين ترويج فرهنگ مطالعه و در نهايت توسعه فرهنگي جامعه اعلام كرد.
در ادامه رئيس اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان لنجان توجه به دستورالعمل هاي ارسالي و انجام به موقع مكاتبات اداري و گزارشات درخواستي را خواستار شد و افزود: پاسخ دهي به موقع به نامه‌ها و كنترل روزانه سامانه حضور و غياب و توجه به دستورالعمل‌ها موجب تسريع در اجراي امور اداري مي‌شود.
سپس مرضيه سعيدي‌زاده، رابط فرهنگي شهرستان لنجان ضمن ارائه آمار رتبه بندي بخش مسابقه رضوي كتابخانههاي شهرستان بر اساس تعداد شركت كننده  بر اجراي برنامه هاي مجازي و حضوري مطابق با بخشنامه و با رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي ويژه بخش كودك و نوجوان تاكيد كرد و در پايان در مورد ثبت به موقع برنامه‌هاي فرهنگي در سامانه ثبت و اهميت توليد محتوا و نشر در فضاهاي مجازي نكاتي را جهت برگزاري هرچه بهتر فعاليت‌ها  بيان كرد.
در ادامه مليحه سليميان، رابط روابط عمومي شهرستان لنجان ضمن تشكر از تلاش كتابداران جهت برگزاري مسابقه رضوي بر ارسال اخبار فعاليت‌هاي فرهنگي به ويژه برنامههاي مربوط به جشنواره رضوي تاكيد کرد و به ارائه نكاتي در خصوص ارسال اخبار مهم و شاخص و همچنين رعايت ساختار خبرنويسي و ارسال به موقع اخبار پرداخت.
اهتمام در برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي در راستاي جشنواره رضوي به صورت مجازي؛ مشاركت فعال با ساير مراكز فرهنگي از جمله مدارس و مهد كودكها در برگزاري جشنواره‌ رضوي؛ ارسال به موقع كليه مكاتبات از طريق اتوماسيون اداري؛ همكاري لازم با رابطين  فرهنگي و روابط عمومي و رسيدگي به مشكلات كتابخانهها در راستاي برگزاري جشنواره  از مهمترين مصوبات اين جلسه بود.
گفتني است در پايان اين نشست كتابداران علاوه بر پرسش و پاسخ، به بيان ديدگاه‌هاي خود در خصوص چگونگي برگزاري هرچه بهتر جشنواره رضوي در كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان لنجان پرداختند.

 
عكس های مرتبط : كلمات كليدی : هم‌اندیشی , جشنواره کتابخوانی رضوی , رضوی , کتابخانه‌های عمومی لنجان
نسخه قابل چاپ