فهرست

به میزبانی محفل ادبی ققنوس شاهین‌شهر؛

محفل ادبي ویژه بزرگداشت شهريار برگزار شد

به مناسبت گرامي‌داشت روز شعر و ادب فارسي و بزرگداشت استاد محمدحسين بهجت تبريزي متخلص به شهريار، نشست ادبي به ميزباني محفل ادبي ققنوس كتابخانه شهيد آيت الله دستغيب شاهين شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان شاهين‌شهر، به مناسبت گرامي‌داشت روز شعر و ادب فارسي و بزرگداشت استاد محمدحسين بهجت تبريزي متخلص به شهريار، نشست ادبي به ميزباني محفل ادبي ققنوس كتابخانه شهيد آيت‌الله دستغيب شاهين شهر با مشاركت شاعران و دبيران انجمن‌هاي ادبي شهرستان وساير استان‌ها، در پلتفرم اسكاي‌روم برگزار شد.
در ابتداي اين نشست علي قرباني، نويسنده، سره‌نويس و جانباز دفاع مقدس از شهرستان برخوار، با خوانش افشانه‌اي ادبي پيرامون شعر و هنر سرودن آن، به بيان عظمت و زيبايي‌هاي اين هنر متعالي و وظايف فعالان اين حوزه پرداخت.
سيدمحسن اسدي پور، شاعر و مسئول بسيج فرهنگيان شهر گز ضمن خوانش غزلي از استاد شهريار يكي از سروده‌هاي خود را در وصف اين روز قرائت كرد.
سيدرضا حسيني پور،  شاعر، اديب و دبير انجمن سعدي در بخش ديگر اين نشست با استناد به سخنان شفيعي كدكني، استاد شهريار را بزرگترين شاعر رمانتيك زبان فارسي ناميد و در ادامه چند رباعي از سروده‌هاي خويش را براي حاضران در نشست خواند.
در بخش پاياني اين محفل ادبي، سيروس  شجاعي فرمنشط اهوازي، پيشكسوت شاعران شاهين‌شهر، دبير انجمن ادبي فردوسي و نماينده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي در امور انجمن‌هاي ادبي نيز با خوانش سروده‌اي درباره استاد شهريار، به بيان خاطراتي از دوران دوستي با محمدحسين بهجت تبريزي پرداخت و نامه شهريار را براي حاضران در نشست بازخواني كرد.
گفتنی است مريم اصلاني، شاعر، اديب و دبير انجمن ادبي نخجير شهرستان دليجان و زهرا عفيفه، دبير انجمن شعر اداره فرهنگ و ارشاد و انجمن ادبي گوگانا از استان هرمزگان میهمانان این نشست  اثر خود را پيرامون روز شعر و ادب فارسي و بزرگداشت استاد شهريار، به حاضران تقديم كردند.
 
كلمات كليدی : بزرگداشت شهریار , سالروز شعر و ادب فارسی , محفل ادبی , کتابخانه‌های عمومی شاهین شهر
نسخه قابل چاپ