فهرست

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خوروبیابانک؛

ویژه برنامه «محفل شعر و ادب» برگزار شد

همزمان با روز شعر و ادب پارسي و بزرگداشت استاد محمدحسين شهريار، ويژه‌برنامه «محفل شعر و ادب» در كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان خوروبيابانك برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان خوروبیابانک،  همزمان با روز شعر و ادب پارسي و بزرگداشت استاد محمدحسين شهريار، ويژه برنامه «محفل شعر و ادب» به همت كتابداران كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان خوروبيابانك از طريق پلتفرم اسكاي روم برگزار شد.
در اين ويژه برنامه کتابداران  اشعاري از ديوان شهريار را قرائت کردند.
 غزل «مناجات» توسط راضيه وهاب، غزل «وا جواني» توسط محبوبه واحدي، شعر نو «اي واي مادرم» توسط ام‌البنين عليخاني، غزل «علي اي هماي رحمت» توسط ابوالقاسم آزاد و غزل « كاروان كربلا» توسط صديقه رحماني خوانش شد.
گفتنی است، سيد محمدحسين بهجت تبريزي متخلص به شهريار، شاعر پارسي‌گوي آذري‌زبان، در سال ۱۲۸۵ هجري شمسي در روستاي خشكناب در بخش قره‌چمن آذربايجان متولد شد. او تحصيلات خود را در مدرسه متحده و فيوضات و متوسطه‌ تبريز و دارالفنون تهران گذراند و وارد دانشكده‌ طب شد. سرگذشت عشق آتشين و ناكام او كه به ترك تحصيل وي از رشته‌ي پزشكي در سال آخر منجر شد، مسير زندگي او را عوض كرد و تحولات دروني او را به اوج معنوي ويژه‌اي كشانيد و به اشعارش شور و حالي ديگر بخشيد. وي سرانجام پس از هشتاد و سه سال زندگي شاعرانه‌ پربار در ۲۷ شهريور ماه ۱۳۶۷ هجري شمسي درگذشت و بنا به وصيت خود در مقبرة الشعرا تبريز به خاك سپرده شد.

 
كلمات كليدی : سالروز شعر و ادب فارسی , محفل شعر , بزرگداشت شهریار , کتابخانه‌های عمومی خوروبیابانک
نسخه قابل چاپ