فهرست

با حضور نویسنده اثر؛

نشست معرفي كتاب «با كاروان تعزيه» برگزار شد

نشست معرفي كتاب «با كاروان تعزيه» با حضور منصور افشاري، نويسنده اثر به همت كتابخانه آيت‌الله مطلبي رضوانشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان تيران و كرون، نشست معرفي كتاب «با كاروان تعزيه» با حضور منصور افشاري، نويسنده اثر به همت كتابخانه آيت‌الله مطلبي رضوانشهر در پلتفرم اسکای روم  برگزار شد.
منصور افشاري، نويسنده اثر ضمن تسليت ايام ماه صفر گفت: هنر تعزيه به توصيف وقايع مهم، از دوران پرتلاطم و حق‌جويان وحدت‌طلب توجه دارد. بارزترين معني قابل طرح در تعزيه، توجه به‌ شهادت است كه محور تمام قهرمانان است. شهيد با شهادتش، ظلم ظالم را درهم مي‌شكند و اين دليلي بر عزاداري مردمان بر خون قهرمانان شهيدشان پس از هزار سال است.
وي با اشاره به اينكه جامعه امروزي بيش از هر زماني به بازگشت به سيره ائمه(ع) و مفاهيم ناب اخلاقي نياز دارد، گفت: تعزيه و شبيه‌خواني بايد جبهه حق و باطل را درست و اصولي ترسيم كند. هرچه خودمان را با واقعيت تاريخي بيشتر وفق دهيم تاثيرات آن بيشتر خواهد بود.
افشاری تصریح کرد: عامه مردم با مشاهده اين نمايش مذهبي اطلاعاتي را در خصوص تاريخ و حوادث عاشورا كسب مي‌کنند. از اين رو نبايد از هر وسيله‌اي براي سوزناك‌تر كردن صحنه كمك گرفت. صحنه‌هاي عاشورا به قدر كافي تأثرانگيز هست كه دل‌هاي پاك و قلوب عاشق اهل بيت را محزون سازد.
وي در خصوص كتاب «با كاروان تعزيه» گفت: در اين كتاب، طي 6 فصل تاريخچه‌ تعزيه در مساجد رضوانشهر و نيز زندگي‌نامه بنيانگذاران تعزيه در اين مساجد بررسي مي‌شود.جلد دوم كتاب نيز با موضوع بررسي زندگي‌نامه تعزيه خوانان مشهور شهر رضوانشهر به زودي به چاپ خواهد رسيد.

 
كلمات كليدی : معرفی کتاب , تعزیه , عاشورا , کتابخانه‌های عمومی تیران و کرون
نسخه قابل چاپ