فهرست

در راستای اجرای پویش کمک به هم‌نوع صورت گرفت؛

توزیع کمک‌های مومنانه در کتابخانه ۲۲ بهمن کاشان

کتابخانه ۲۲ بهمن کاشان در راستای رزمایش کمک‌های مؤمنانه، بسته‌های حمایتی و معیشتی را جمع‌آوری و توزیع کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی شهرستان کاشان، کتابخانه ۲۲ بهمن کاشان در راستای رزمایش کمک‌های مؤمنانه، بسته‌های حمایتی و معیشتی را جمع‌آوری و توزیع کرد.

معصومه سادات فعله‌گری، مسئول کتابخانه عمومی ۲۲ بهمن کاشان گفت: با توجه به شرایط ناشی از کرونا در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی)، در قالب یک پایگاه اجتماعی علاوه بر انجام خدمات فرهنگی و کتابخانه ای، کمک‌های مؤمنانه خود را سال 98 آغاز و با همکاری کانون فرهنگی مسجد جامع شهرک اقدام به تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی کردیم.

فعله‌گری با اشاره به شرایط خاص ایجاد شده به دلیل شیوع بیماری کرونا و آسیب جدی که به بسیاری از کسب و کارها و خانواده ها وارد شد، اظهار کرد: در راستای رزمایش کمک مؤمنانه و لبیک به ندای مقام معظم رهبری و عمل به وظیفه انسانی و اسلامی، کتابخانه 22 بهمن تاکنون چندین مرحله کمک مومنانه و رزمایش همدلی انجام داده است.

وی افزود: در روزهای سخت شیوع کرونا، که باعث تعطیلی فیزیکی کتابخانه‌های عمومی شد، کار فرهنگی کتابداران تعطیل نشد و کتابداران با تلاش مضاعف و با استفاده از ظرفیت نامتناهی فضای مجازی، به خدمات‌دهی به اعضا و علاقه مندان کتاب و کتابخوانی ادامه دادند که «کمک مومنانه» هم به این فعالیت‌ها افزوده شده است.

فعله‌گری ادامه داد: تهیه سه هزار پک بهداشتی از قبیل، ماسک، دستکش، ژل و مایع ضدعفونی، دستمال کاغذی و وایتکس، تهیه و چاپ اعلامیه و بروشور جهت آگاهی دادن به مردم در راستای خطرات ویروس کرونا و راه‌های پیشگیری از آن، تهیه ۷۵۰ بسته سبد کالا به ارزش تقریبی 2 میلیارد و 700 میلیون ریال، همکاری موثر با شهرداری منطقه جهت گندزدایی و ضدعفونی معابر در هشت نوبت و همکاری موثر کتابخانه و کانون با مرکز بهداشت منطقه از جمله کمک‌های مومنانه این کتابخانه است.

این مسئول کتابخانه در خصوص تأمین منابع مالی برای خرید این بسته‌ها، عنوان کرد: این بسته های مؤمنانه تنها با همت خیرین تهیه و توزیع شده است.

وی اظهار داشت: امید است کتابخانه 22 بهمن علاوه بر انجام خدمات فرهنگی و کتابخانه‌ای، با توجه به رسالت اجتماعی کتابخانه‌ها، بتواند با این اقدام خداپسندانه نسبت به احیای روحیه هم‌نوع دوستی در جامعه کمک کرده و با تحقق اهداف رزمایش کمک مؤمنانه به یاری نیازمندان بشتابد.

كلمات كليدی : کمک‌های مومنانه , بسته حمایتی , بسته معیشتی , خیرین , کتابخانه‌های عمومی کاشان
نسخه قابل چاپ