فهرست

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردستان،

محفل دانایی، بصیرت، شور حسینی برگزار شد

محفل دانایی، بصیرت، شور حسینی به همت اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اردستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اردستان، محفل دانایی، بصیرت، شور حسینی با محوریت تاثیر عزاداری در زندگی فردی،اجتماعی و سیاسی به میزبانی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان اردستان در محل موزه آستان حسينيه بزرگ زواره برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمين احسان‌الله برزگر پيشه، امام جمعه مهاباد گفت: یکی از اساسی‌ترین ابعاد حادثه عاشورا، درس‌ها و عبرت‌های این نهضت است. درس‌های عاشورا همواره بحثی زنده، حیات‌بخش و حرکت‌آفرین است. در قصه‏ عاشورا و نهضت کربلا، امام حسین(ع) دو نوع اخلاق، جوانمردی و خردمندی را به عرصه‏ ظهور درآورد که از قضا ما امروز بسیار به این اخلاق‏‌ها نیازمندیم؛ در طول داستان عاشورا، از زمانی که امام حسین(ع) از مدینه به سمت مکه و سپس به سمت کوفه و عراق حرکت کردند، این دو اخلاق را در رفتار، گفتار و منش ایشان مشاهده می‌کنیم.
حجه‌الله برزگر پیشه تصریح کرد: حادثه کربلا و عاشورا نشان‌دهنده ایثار، از خودگذشتگی و ترجیح دیگران بر خود است که این موارد نقطه مقابل خودخواهی است. آنچه جامعه ما امروز نیاز دارد این است که به ایثار و فداکاری برسیم.
وی افزود: امام حسین(ع) به دنبال معرفی اسلام برابری و مساوات بود و می‌خواست اسلام پیغمبر، اسلام مساوات، برابری و برادری را تبلیغ کند و ارکان حکومت بنی امیه را بلرزاند.
گفتنی است در این نشست با هدف آشنايي با آداب و رسوم و آيين هاي محلي اين شهرستان در ماه‌های محرم و صفر شعرخواني، معرفي كتاب و تعزیه‌خوانی برگزار شد.


 
عكس های مرتبط : كلمات كليدی : حسینیه کتاب , نشست دانایی , نشست بصیرت , کتابخانه‌های عمومی اردستان
نسخه قابل چاپ