فهرست

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان برخوار؛

نشست«قرار عاشقي با كاروان عشق» برگزار شد

نشست«قرار عاشقي با كاروان عشق» به ميزباني اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان برخوار برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان برخوار، نشست«قرار عاشقي با كاروان عشق»  به ميزباني اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان برخوار و از طريق پلتفروم اسكاي روم برگزار شد.
زهرا احمدی، رییس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان برخوار گفت: دراين نشست كه با هدف آشنايي اعضاي كودك و نوجوان با سيره اباعبدالله الحسين(ع) و پاسداشت فرهنگ عاشورايي برگزار شد، كودكان و نوجوانان با معرفي كتاب، مقتل خواني، مداحي و تواشيح در اين محفل عاشورايي تلاش كردند تا دين خود را در ترويج و نگهداري از اين ميراث غني و ارزشمند ادا كنند.
احمدی تصریح کرد: حضور كودكان و نوجوانان در هيات‌ها و مجالس عزاداري و همراهي فرزندان با عاشقان حسيني سبب مي‌شود كه آن‌ها با معارف عاشورايي و سيره و روش امام حسين(ع) و اهل بيت(عليهم‌السلام) آشنا شوند. كودكان و نوجوانان بايد در مراسم عزاداري همپاي بزرگترها مشاركت داشته باشند تا توانايي فهم و نحوه شركت در عزاداري‌ها را پيدا كنند. در حقيقت، تجربه ديني مقدمه هويت ديني است. كودكان و نوجوانان معمولاً آن چيزي را كه تجربه مي‌كنند بيشتر در زندگي مورد استفاده قرار مي‌دهند. شركت در عزاداري يكي از بهترين فرصت‌ها براي كسب اين تجربه ديني است.
در اين نشست مهدي جعفري، عضو فعال نوجوان كتابخانه دين و دانش شهر حبيب آباد كتاب«ماه پاره: داستان مقتل امام حسين(ع)» اثر مسلم ناصري را معرفي كرد.
جعفري گفت: اين اثر در روايتي داستاني، واقعه عاشوراي حسيني را به تصوير كشيده است كه اين روايت در قالب ده عنوان: سوار سرنوشت؛ سفر فاصله‌ها؛ راه شب؛ سوار سرخ‌پوش؛ ماه پنهان؛ دل‌هاي بي‌فاصله؛ فرياد در آتش؛ نماز اول وقت؛ ماه‌پاره و خورشيد بر خاك، براي گروه سني نوجوان تهيه شده و داراي سبكي ساده و روان است.
در ادامه رضا حاتم‌پور، عضو كتابخانه مولي الموحدين شهر خورزوق؛ به معرفي كتاب «قصص الحسينيه» يا داستان هايي از امام حسين(ع) به قلم قاسم مير‌خلف‌زاده پرداخت و گفت: در اين مجموعه، هشتاد داستان از فضايل و كرامات امام حسين(ع) و رشادت‌هاي آن حضرت و ديگر يارانش جمع آوري شده است. عطاء امام حسين (ع) به آموزگار، علم امام حسين(ع) از حال و آينده، شجاعت حضرت ابا عبدالله(ع)، ذبح اسماعيل و امام حسين(ع)، منازل چهارده‌گانه قرآن و امام حسين(ع)  از یرخی عناوین کتاب است.
همچنين در اين نشست نوحه سرايي و مداحي با نواي اميرعلي داوري، عضو فعال نوجوان كتابخانه شهيد رنجكش محسن آباد، مقتل خواني با نواي مهدي صادقي، عضو فعال نوجوان كتابخانه شهيدحاج قاسم سليماني شهر شاپورآباد  و تعزيه خواني با نواي عادل زينلي، عضو فعال نوجوان كتابخانه مصباح الهدي شهر كمشچه برگزار شد.

عكس های مرتبط : كلمات كليدی : حسینیه کتاب , معرفی کتاب , کتابخانه‌های عمومی برخوار , نشست دانایی , نشست بصیرت
نسخه قابل چاپ