فهرست

به میزبانی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمینی‌شهر؛

نشست‌ دانايي، بصيرت، شور حسيني برگزار شد

نشست‌ دانايي، بصيرت، شور حسيني به میزبانی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمینی‌شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي‌عمومي شهرستان خميني‌شهر، در راستاي سلسله نشست‌هاي دانايي، بصيرت، شور حسيني این نشست به میزبانی اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خمینی‌شهر  با محوريت «بررسی روابط عاطفي اهل بيت امام حسين (ع) در كربلا» در بستر اسكاي روم خميني‌شهر برگزار شد.
حجت الاسلام مهدي جزيني، سخنران و کارشناس مسائل دینی درباره اهميت خانواده در اسلام گفت: در اسلام، خانواده یکى از نهادهاى زیربنایى بنیاد هستى و از ساختارهاى اصلى جامعه اسلامى به شمار مى‌آید که همگام با دیگر ساختارهاى جامعه در راه تحقق اهداف انسان، به عنوان خلیفه و جانشین خداوند، گام برمى‌دارد.
حجه‌الاسلام جزینی افزود: از دیدگاه آموزه‌هاى دینى، خانواده سنگ‌بناى جامعه است که فرد را به جامعه، و نسل‌ها را به یکدیگر مرتبط مى‌سازد و گروه‌هاى اجتماعى گوناگون را به هم پیوند مى‌دهد. با توجه به سطوح مختلف جامعه (فرد، خانواده، همسایگان، ملت، امت و...) خانواده مرکز ثقل جامعه اسلامى است.
وی تصریح کرد: از نگاه اسلام، تشکیل خانواده آنچنان محبوب و مورد درخواست است که هیچ سازمان و بنایى محبوب‌تر از آن در نزد خداوند، وجود ندارد.

 در ادامه كوثر شرفا، مسئول كتابخانه سجاديه خميني‌شهردرباره كيفيت رابطه عاطفي امام حسين(ع) با همسرشان حضرت رباب(س)، احترام به حقوق همسر و فرزندان و محبت جاري در خانواده مطالبی عنوان کرد.

بررسی كيفيت رابطه امام حسين(ع) و حضرت عباس(ع) توسط  زهرا كمالي، مسئول كتابخانه الغدير خميني‌شهر، توصیف ارتباط عمیق حضرت رقيه(س) با پدرشان امام حسين(ع) توسط زهرا شاه قلي، مسئول كتابخانه امام صادق (ع) دينان و بررسی رابطه حضرت زينب‌(ع) با امام حسين(ع) و نقش تاثيرگذار شخصيت ايشان در روز عاشورا و روزهاي پس از آن توسط زهرا رجايي، كتابدار كتابخانه الغدير از دیگر برنامه‌های این نشست بود.

خوانش بخش‌هايي از كتاب «تشنه لبان نوشته حميد گروگان» توسط زهرا صالحي، عضو كتابخانه علي‌بن‌ابيطالب‌(ع) جوي‌آباد پایان‌بخش این نشست بود.

عكس های مرتبط : كلمات كليدی : حسینیه کتاب , معرفی کتاب , کتابخانه‌های عمومی خمینی‌شهر , نشست دانایی , نشست بصیرت
نسخه قابل چاپ