فهرست

به همت كتابخانه علامه نائيني شهرستان اصفهان؛

ويژه برنامه گرامی‌داشت روز سينما برگزار شد

به مناسبت روز ملي سينما ، ويزه برنامه‌اي به همت كتابخانه علامه نائيني شهرستان اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اصفهان، ويژه برنامه‌اي به مناسبت روز ملي سينما و با حضور غلامرضا آب آب، كارشناس سينما، مدرس فيلمنامه نويسي دانشگاه و مدير توليد صنعت مستند سازي از طريق پلتفرم اسكاي روم برگزار شد.
نفيسه جهانبخش،کتابدار كتابخانه عمومي علامه نائيني شهرستان اصفهان گفت: سینما رسانه دیداری و شنیداری است که به وسیله آن می توانیم تجربیات، ایده ها، داستان‌ها ، اداراکات و احساسات را با استفاده از تصاویر متحرک و تحرکات حسی شبیه‌سازی کنیم. کلمه سینما کوتاه شده سینماتوگرافی است و اغلب به جای فیلمسازی یا صنعت سینما و یا فرم هنری که ارائه می‌دهد به کار می‌رود.
وی افزود: اين سينما است كه ما را به حس همدردي با جامعه دعوت كرده و به ما يادآوري مي‌كند كه در اطرافمان چه مي‌گذرد.
در ادامه غلامرضا  آب آب ، كارشناس سينما به معرفي مستند « خواب سبز »  برگزيده جشنواره کتابخوانی رضوي پرداخت.
وی گفت: پرداختن به امامت و زاويه‌هاي زندگي امام رضا(ع) همواره يكي از سوژه‌هايي بوده كه مدنظر سينماگران قرار گرفته است و فيلم‌ها، سريال‌ها و مستندهاي زيادي در اين زمينه ساخته شده است.
آب آب ادامه داد: عشق به امام مهرباني‌ها در دل همه ايرانيان جايگاه ويژه‌اي دارد اما حكايت اين عشق در دل هنرمندان حكايت بذري است كه ميوه آن را در آثار ادبي، سينمايي و تلويزيوني مي‌توان مشاهده كرد.
آب آب  در مراحل تكميل و ساخت فيلم عنوان کرد: اولين قدم، ايده اصلي داستان فيلم است كه در ذهن كارگردان، توليدكننده يا فيلمنامه نويس شكل مي‌گيرد. پس از شكل‌گيري اين طرح اوليه، فيلمنامه نوشته مي‌شود و پس از هماهنگي تيم‌هاي فيلمبرداري، صحنه پردازي و تداركات، كارگردان، فيلمبرداري را هدايت كند.
گفتنی است در پايان برنامه مستند خواب سبز براي اعضا پخش شد.

 
كلمات كليدی : گرامی‌داشت روز سینما , روز سینما , کتابخانه‌های عمومی اصفهان , اصفهان
نسخه قابل چاپ