فهرست

به همت کتابخانه فرزانگان اصفهان؛

نشست «پنج‌شنبه‌های داستانی» برگزار شد

نشست «پنج‌شنبه‌های داستانی» با خوانش داستان های کوتاه از ایران و جهان به میزبانی کتابخانه عمومی فرزانگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اصفهان ، نشست خوانش داستان كوتاه از ايران و جهان با حضور احمدرضا سليماني مدرس ، نويسنده و كارگردان تئاتر به ميزباني كتابخانه عمومي فرزانگان شهرستان اصفهان از طريق پلتفرم اسكاي روم برگزار شد.
نشست با خوانش داستان «راه آب نامه»، از مجموعه داستان‌هاي كوتاه «محمد علي جمالزاده» آغاز شد.
 احمد رضا سليماني، مدرس، نويسنده و كارگردان تئاتر در ابتدا به بررسی زندگي و آثار جمالزاده پرداخت و داستان «راه آب نامه» را نقد کرد.
سليماني گفت: تاريخ نويسندگي  فراز و نشيب‌هاي فراواني را پشت سر گذاشته است و  در پس هر فراز و فرود اين دشت، نام‌هايي نهفته است كه هر كدام برگي از هويت و شناسنامه نويسندگي در سر تا سر جهان را رقم زده‌اند.
وی افزود: مطالعه تاريخ زندگاني نویسندگان و سيري در احوالات و آثار آنها، نمايي هر چند كوتاه و گذرا، اما عميق و قابل تامل به ما هديه مي‌دهد و در دل هر يك از كلمات آنان، گنجينه اي از رازها و معاني نهفته و در پياپي سطور پربار آنان، رازهايي وجود دارد.
وي ادامه داد: محمدعلي موسوي جمال‌زاده  نويسنده و مترجم معاصر ايراني است كه او را پيشتاز قصّه‌نويسي معاصر، پدر داستان كوتاه در زبان فارسي و آغازگر سبك واقع‌گرايي در ادبيات فارسي مي‌دانند.
او نخستين مجموعه داستان‌هاي كوتاه ايراني را با عنوان «يكي بود و يكي نبود»در سال ۱۳۰۰ در برلين منتشر ساخت و در سال ۱۹۶۵ نامزد جايزه نوبل ادبيات شد و داستان‌هاي وي انتقادي (از وضع زمانه)، ساده، طنزآميز و آكنده از ضرب‌المثل‌ها و اصطلاحات عاميانه است.
گفتنی است نشست خوانش و تحلی داستان‌های کوتاه ایران و جهان  هر پنج‌شنبه با هدف آشنايي اعضا با داستان نويسي و داستان كوتاه و اشاعه فرهنگ كتابخواني ساعت  18 از طریق لینک www.skyroom.online/ch/isfahanpl1/ketab برگزار می‌شود.

 
عكس های مرتبط : كلمات كليدی : داستان‌نویسی , داستان کوتاه , معرفی کتاب , اصفهان , کتابخانه‌های عمومی اصفهان
نسخه قابل چاپ