فهرست

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اردستان؛

ویژه برنامه گرامی‌داشت ایام عزاداری سیدالشهدا(ع) برگزار شد

ويژه برنامه‌اي به مناسبت گرامي‌داشت ایام عزاداری سیدالشهدا(ع)، به همت كتابداران كتابخانه عمومي شهرستان اردستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اردستان،ويژه برنامه‌اي به مناسبت گرامی‌داشت ایام عزاداری سیدالشهدا(ع) به همت كتابداران كتابخانه عمومي شهرستان اردستان و با همكاري مركز كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان شهرستان اردستان از طريق پلتفرم اسكاي روم  برگزار شد.
مريم يزدان پناه، شاعر و مسئول كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان احساسات خود را در سوگ اباعبدالله الحسين(ع) و يارانش در قالب شعر بیان کرد.
 مريم عرب از مربيان كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان گفت: ایام محرم روزهای گرانقدر و تکرارنشدنی در تاریخ است که حماسه‌ای سراسر شور و ایثار را در دل خود دارد. این حماسه آن قدر بزرگ بوده که امروزه حتی با گذشت بیش از هزار سال باز هم مسلمانان را در سراسر جهان به تکاپو می اندازد و ذره ای از شکوه آن کم نشده است. همه به پا می خیزند تا سالروز این حماسه عظیم را به بهترین شکل برپا دارند و در غم شهادت ابا عبدالله الحسین دیدگان خود را تر کنند.
وی در ادامه به معرفي آداب و رسوم اهالي شهرستان در مراسم عزاداري سيد و سالار شهيدان  از جمله مراسم نخل‌گرداني پرداخت و  اعضا را با این سنت‌های دیرینه آشنا کرد و افزود: مردم ایران با سلیقه و هنر خود رنگ و بویی تازه را به مراسم‌های مذهبی بخشیده‌اند.
معرفي شخصيت حضرت قاسم جوان كربلا، نمايشگاه مجازي كتاب محرم، دكلمه خواني و شعرخواني توسط  اعضا از ذیگر برنامه های اجرا شده در این ویژه برنامه بود.
گفتنی است در حاشیه این ویژه برنامه مسابقه‌ای برگزار شد که به قید قرعه به برندگان جوایزی تعلق گرفت.

 
كلمات كليدی : گرامی‌داشت دهه محرم , محرم , اردستان , کتابخانه‌های عمومی اردستان , برنامه‌های فرهنگی متنوع
نسخه قابل چاپ