فهرست

به همت كتابخانه امام خميني؛

نشست كتاب‌خوان ویژه شهادت امام سجاد(ع) برگزار شد

نشست كتاب‌خوان ویژه شهادت امام سجاد (ع) به ميزباني كتابخانه عمومي امام خميني برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان اصفهان، به مناسبت شهادت امام سجاد(ع) نشست كتابخواني با حضور الهام مقدس،مسئول كتابخانه عمومي بهارستان؛ فريبا سلماني پور، كتابدار كتابخانه؛ امير عباباف،كتابدار كتابخانه؛ بهنوش اخلاصي،كتابدار كتابخانه؛ زهرا احمديان،مسئول كتابخانه امام خميني؛ نرگس جهانبخش،كتابدار كتابخانه و جمعي از اعضا به ميزباني كتابخانه عمومي امام خميني شهرستان اصفهان از طريق پلتفرم اسكاي روم برگزار شد.
در ابتداي اين نشست الهام مقدس،مسئول كتابخانه به معرفي كتاب «صحيفه سجاديه »پرداخت.
وي گفت:كتاب صحيفه سجاديه توسط حسين انصاريان ترجمه و از سوي انتشارات دارالعرفان منتشر شده است.
مقدس ادامه داد:صحيفه سجاديه كتابي حاوي ۵۴ دعا از امام سجاد(ع) است و اين كتاب پس از قرآن و نهج البلاغه مهم‌ترين ميراث مكتوب شيعه به حساب مي‌آيد و به نام‌هاي خواهر قرآن و انجيل اهل بيت نيز مشهور است. صحيفه مانند قرآن و نهج‌البلاغه از نظر فصاحت و بلاغت مورد توجه قرار گرفته است.
 فريبا سلماني پور،كتابدار كتابخانه به معرفي كتاب «پژوهشي پيرامون زندگينامه امام سجاد (ع)» پرداخت.
وي گفت:اين كتاب توسط باقر شريف قرشي نوشته شده و از سوي انتشارات مشكوه منتشر شده است.
سلماني پور  در ادامه گفت:كتاب حاضر درباره‌ امام سجاد(ع) است كه در آن شرح زندگاني اين بزرگوار با استناد به روايات به تفصيل بازگو شده و ابعاد شخصيتي ايشان بررسي شده است و حاوي اطلاعاتي در خصوص مادر امام سجاد(ع)، كودكي امام، صفات نفساني ايشان، امامت او، عظمت امام، امام در مصيبت كربلا، عبادات وي و بعضي از علوم امام است و در پايان نيز پاره‌اي از مواعظ و سخنان حكمت‌آميز ايشان در خصوص موضوعاتي همچون حقيقت مرگ، صله‌ رحم، تواضع، صبر، و عفت مي باشد.
 امير عباباف ديگر كتابدار كتابخانه بهارستان كتاب «ناسخ التواريخ » نوشته لسان الملك سپهر را معرفي كرد.
عباباف گفت:اين كتاب پژوهشي دقيق و ارزشمند درباره ويژگي هاي روحي و اخلاقي عبادات، رفتارهاي فردي و اجتماعي، دعاها و مناجات‌ها، توصيه ها و سخنان جاودانه و حكمت آميز حضرت سجاد(ع) و مروري بر برخي وقايع مهم جوامع اسلامي در دوران حيات آن امام همام، به ويژه حماسه خونين عاشورا و مقتل سيدالشهدا(ع) و رويدادهاي غم بار اسارت اهل بيت امام حسين(ع) است.
زهرا احمديان،مسئول كتابخانه امام خميني  كتاب «زندگينامه امام سجاد (ع) »نوشته عباس قمي را معرفي كرد.
بهنوش اخلاصي،كتابدار كتابخانه امام خميني كتاب «آفتاب در زنجير» نوشته سعيد روح افزا را معرفي كرد.
وي گفت:كتاب «آفتاب در زنجير» با موضوع روايت تاريخي تحليلي از زندگاني امام سجاد (ع) از سوي دفتر نشر فرهنگ اسلامي منتشر شده است.
و در پايان نرگس جهانبخش،كتابدار كتابخانه به معرفي كتاب«نگين محراب»پرداخت.
جهانبخش گفت:كتاب نگين محراب جلوه هاي از زندگاني امام سجاد (ع) نوشته سعيده ابطحي است و به شرح دوران زندگي امام سجاد(ع) از تولد تا شهادت پرداخته است.

 

 
كلمات كليدی : نشست کتاب‌خوان , شهادت امام سجاد(ع) , کتابخانه‌های عمومی اصفهان , کتابخانه امام خمینی , معرفی کتاب
نسخه قابل چاپ