فهرست

به مناسبت ارتحال علامه محمدرضا حکیمی؛

نشست کتاب‌خوان تخصصی در فلاورجان برگزار شد

به مناسبت ارتحال علامه محمدرضا حکیمی، نشست کتاب‌خوان تخصصی به میزبانی کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان فلاورجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره  کتابخانه‌های عمومی شهرستان فلاورجان، به مناسبت ارتحال علامه محمدرضا حکیمی، نشست کتاب‌خوان ویژه آثار این عالم ربانی به میزبانی کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان فلاورجان در پلتفرم اسکای روم برگزار شد.

در این نشست زهرا معنوی، مسئول کتابخانه المهدی (عج) به معرفی کتاب «حماسه غدیر» پرداخت. وی گفت: این کتاب چهارمین مجلد از مجموعه «کتاب امروز»، برای مخاطب سنی جوان تدوین شده است. کتاب، مشتمل بر چکیده کتاب «الغدیر» اثر علامه امینی است و به معرفی اثر ارزشمند علامه امینی می پردازد و به این وسیله  مخاطب را با این اثر عظیم آشنا کرده است؛ در کتاب حاضر، بخش‌هایی از حماسه غدیر در اختیار مخاطبان جوان قرار گرفته است.

بتول ذوالفقاری، کتابدار کتابخانه شهدای غدیر در معرفی کتاب «نان و فرهنگ»، گفت: محمدرضا حکیمی در  این اثر جاوید خود پیرامون اسلام مهجور و مجهول، از تشیع وارونه شده و مردم محروم از نان و فرهنگ سخن می گوید. این اثر شامل ده مقاله از حکیمی است.

در ادامه شهیده مرادی، مسئول کتابخانه فجر کتاب «خورشید مغرب» را معرفی کرد. مرادی گفت: این کتاب در تبیین غیبت حضرت ولی عصر(عج) و با هدف روشن ساختن ابعاد گوناگون غیبت امام زمان(عج) و وظایف منتظران واقعی در این زمان، به رشته تحریر درآمده است. مولف این کتاب می‌کوشد ضمن طرح ابعاد گوناگونی از زندگی امام زمان(عج) چون تولد، غیبت و طول عمر ایشان، گفته‌های ادیان پیشین و نیز دیدگاه‌های کتاب‌های مسلمانان را درباره منجی عالم بشریت بررسی کند.

وی تصریح کرد: این نوشتار قصد دارد مفهوم متعالی و مسئولیت ساز «انتظار» را در زمان غیبت توضیح دهد که پس از مطالعه این کتاب می‌توان علاوه بر کسب اطلاعاتی در زمینه زندگی امام زمان(عج) قبل و در زمان غیبت، به مسئولیت‌های اجتماعی و بایدهای دینی یک منتظر حقیقی حضرت قائم(عج) پی برد.

امید طبیبی، کتابدار کتابخانه پیامبر اعظم(ص) در معرفی کتاب «الحیاه» نوشته علامه حکیمی(ره)، گفت: این اثر مجموعه ای ۱۲ جلدی به زبان عربی، نوشته محمدرضا حکیمی و دو برادرش علی و محمد حکیمی است. آغاز نگارش این کتاب در سال ۱۳۵۳ بوده و آخرین جلد آن در سال ۱۳۹۴ منتشر شده است. هدف نویسندگان، ارائه سیمای اسلام و تشیع، بر محور عدالت اجتماعی و آزادگی فردی بوده و منبع اصلی خود را قرآن و حدیث دانسته‌اند. احمد آرام شش جلد اول را به فارسی ترجمه کرده است.

گفتنی است، محمدرضا حکیمی خراسانی (متولد ۱۳۱۴-متوفی ۱۴۰۰ش)، مجتهد، الهی‌دان، نویسنده آثار دینی و از باورمندان مکتب تفکیک بود. از وی بیش از ۵۰ اثر منتشر شده است که در این نشست چهار کتاب از این عالم فرزانه معرفی شد.

كلمات كليدی : غدیر , علامه امینی , حماسه غدیر , نشست کتاب‌خوان , علامه محمدرضا حکیمی , فلاورجان
نسخه قابل چاپ