فهرست

به همت اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فلاورجان؛

برنامه‌هاي فرهنگي متنوع ویژه شهدای مدافع حرم برگزار شد

در گرامي‌داشت شهداي مدافع حرم برنامه‌هاي فرهنگي متنوع به همت كتابداران كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان فلاورجان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان فلاورجان، در گرامي‌داشت شهداي مدافع حرم برنامه‌هاي فرهنگي متنوع به همت كتابداران كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان فلاورجان برگزار شد.
نشست كتاب‌خوان مجازي ویژه «مدافعين حرم»
اين ويژه برنامه به مناسبت  گرامي داشت شهداي مدافع حرم  به ميزباني كتابخانه شهيد مطهري، با حضور كتابداران شهرستان و به صورت زنده از پلتفرم اسكاي روم برگزار شد.
زهرا معنوي، کتابدار كتابخانه شهيد مطهري، كتاب «يادت باشد» با نويسندگي ملاحسني را معرفي كرد كه داستان زندگي شهيد حميد سياهكالي‌مرادي،دومين شهيد مدافع حرم استان قزوين است.
اين كتاب، عاشقانه‌ترين كتاب شهداي مدافع حرم براي شهيد پاييزي دفاع از حريم اهل بيت (ع) است. شهيد سياهكالي‌مرادي، در پاييز سال 89 به كربلا رفت، در پاييز سال 91 عقد كرد، در پاييز سال 92 ازدواج كرد و نهايتاً در پاييز سال 94 به شهادت رسيد.
اين كتاب به روايت همسر شهيد نوشته شده است و طراحي جذاب جلد آن، گوياي همين غربت همسرانه از جنس پاييز است كه كتاب «يادت باشد» را بيش از هر چيزي به كتابي سراسر عشق و محبت و دلدادگي بدل كرده است.

سميه فتاحيان، کتابدار كتابخانه المهدي جولرستان به معرفي كتاب «قصه دلبري» پرداخت كه از دوران دانشجويي همسر شهيد در دانشگاه آغاز مي‌شود و پس از آن با ذكر خاطراتي از آغاز زندگي مشترك با شهيد محمدخاني، تولد فرزندان و در نهايت شهادت شهيد به اتمام مي‌رسد. كتاب نثري شيرين و خواندني دارد؛ مانند اكثر آثاري كه روايت فتح در اين قالب منتشر كرده است، با اين تفاوت كه اين‌بار حرف از شهيدي است كه همانند ما در اين شهر نفس كشيده و زندگي كرده است.

كتاب «مدافعان حرم ؛ سردار شهيد عبدالله اسكندري»  اثر نجمه طرماح  توسط  شهيده مرادي، مسئول كتابخانه فجر قهدريجان معرفي شد.
در اين كتاب سردار عبدالله اسكندري، مدير كل اسبق بنياد شهيد و امور ايثارگران استان فارس بود كه به صورت خودجوش براي دفاع از حرم حضرت زينب(س) و حضرت رقيه(س) به دمشق رفت و در درگيري با تروريست‌هاي تكفيري در سال 1393 به شهادت رسيد.
كتاب «ديدار پس از غروب شهيد مهدي نوروزي» نوشته منصوره قناديان کتابی بود که توسط اميد طبيبي،كتابدار كتابخانه پيامبر اعظم(ص) معرفي شد.
وی گفت: این کتاب زندگي شهيد مهدي نوروزي است كه  در20 دي ماه 1393 مصادف با روز ميلاد رسول گرامي اسلام و امام جعفر صادق عليه السلام  به فيض شهادت نائل شدو از زبان مادر وی نقل شده است.

 علي جعفري، كتابدار كتابخانه فرهنگ كتاب «هجرت تا بهشت پاسدار شهيد سيد سجاد حسيني» اثر فاطمه عليپور را معرفي کرد.
این کتاب از  مجموعه برگزيده بيست و پنج جلدي حديث حرم بوده است.

 كتاب «آه»، نويسنده ياسين حجازي توسط  زهرا وكيلي، كتابدار كتابخانه فاضل هندي پيربكران معرفي شد.
«كتاب آه» حاصل بازخواني و ويرايش مقتل «نفس المهموم» است. كتابي كه اغلب نقل‌هاي صحيح مقاتل و كتب تاريخ را در خود گرد آورده و جزءجزء حادثه شهادت حسين بن علي(ع) را از 6 ماه پيش تر تا روز حادثه عاشوراي حسيني ثبت كرده است. «نفس المهموم» بيش از 50 سال پيش به فارسي ترجمه شده است.

نشست جمع خواني كتاب« يادت باشد»
اين نشست  به مناسبت گرامي‌داشت شهداي مدافع حرم در كتابخانه شهيد مطهري  با حضور كتابدار و برخي اعضاي فعال كتابخانه برگزار شد.
نشست معرفي كتاب «10 قصه از امام زمان(عج)»
  فائزه حسيني به مناسبت گرامي داشت شهداي مدافع حرم در كتابخانه پيامبر اعظم(ص) به معرفي كتاب 10 قصه از امام زمان(عج) پرداخت.

آموزش اوريگامي «لاك پشت»
جلسه آموزشي اوريگامي لاك پشت با حضور سميه فتاحيان، كتابدار كتابخانه المهدي و چند تن از كودكان فعال با رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي برگزار شد.
 

 
نسخه قابل چاپ