فهرست

همزمان با روز خبرنگار؛

ويژه برنامه روز خبرنگار به میزبانی كتابخانه مجتهدالزمان بيدگلي برگزار شد

همزمان با ۱۷ مردادماه ويژه برنامه روز خبرنگار به همت كتابخانه مجتهدالزمان بيدگلي آران و بيدگل برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومي اداره كتابخانه‌هاي عمومي شهرستان آران وبيدگل، همزمان با ۱۷ مردادماه مصادف با روز خبرنگار ويژه برنامه‌اي همراه با سخنراني، دكلمه‌خواني و معرفي كتاب  به ميزباني كتابخانه عمومي مجتهدالزمان بيدگلي در فضاي مجازي برگزار شد.
مجيد صباغيان، خبرنگار خبرگزاري صدا و سيما به معرفي شغل خبرنگاري و نحوه واردشدن به اين شغل و سختي‌هاي آن پرداخت و خاطراتي تلخ و شيرين از شغل خبرنگاري را براي شركت كنندگان در اين  نشست تعريف كرد.
وی گفت: شغل خبرنگاري از دسته مشاغل حوزه ارتباطات و البته جز سخت‌ترين مشاغل دنيا است. كار يك خبرنگار، تهيه اخبار و گزارش به شكل هاي مختلف است؛ از نوشتن اخبار، مقالات و گزارش هاي خبري تا تهيه گزارش هاي ويدئويي و مصاحبه هاي راديويي است؛ نوشته هاي يك خبرنگار ممكن است به صورت چاپي در رسانه هاي مكتوب مثل روزنامه، هفته نامه يا انواع مجله چاپ شده و يا اينكه به صورت آنلاين در خبرگزاري‌ها و سايت‌هاي خبري منتشر شود.
در اين مراسم عارفه عنايتي ، عضو فعال كتابخانه مجتهدالزمان بيدگلي مطالبی  به شرح زندگي شهيد صارمي پرداخت.
در ادامه سكينه رستگاري،ديگر عضو فعال و فرهنگي كتابخانه كتاب «خبرنگار جنگي» را براي مخاطبان معرفي کرد.
وي گفت:كتاب «خبرنگار جنگي» خاطرات مريم كاظم‌زاده است كه به كوشش رضا رئيسي و توسط انتشارات «يادبانو» وارد بازار كتاب شده است،
گفتنی است مريم كاظم زاده، دانشجوي يكي از دانشگاههاي انگليس در سال ۵۷ به فرانسه مي‌رود و با امام خميني ديدار مي‌كند. پس از اين ملاقات از فرانسه به ايران بازمي گردد. او با پيروزي انقلاب رسماً حرفه خبرنگاري را در روزنامه انقلاب اسلامي آغاز مي‌كند. 
نسخه قابل چاپ